| Andrey1352 a întrebat:

Am și eu o întrebare, oare adolescenții cu tulburări din spectru autist să aibă șanse mai mici de a avea o relație cu o fata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse mai mici, fiindca ei o lume a lor in care se simt bine si nu totdeuana gasesc persoane capabile sa-i inteleaga sau sa-i accepte asa.

| sierra1 a răspuns:

E cazul tău, ai tulburări din spectru autist?

| Furnicuta000 a răspuns:

Autismul e un spectru foarte larg. Unii autisti nu pot nici sa vorbeasca sau sa mearga singuri la baie deci evident ca o relatie e exclusa, alti autisti au o viata aproape normala si chiar sunt foarte inteligenti iar inteligenta cred ca e cea mai importanta calitate la un barbat. Deci trebuie sa ne spui la ce anume probleme te referi