| Anonimusss a întrebat:

Am si eu o intrebare sau mai bine as avea nevoie de niste sfaturi big grin pls...Imi place de un baiat, si el m-a placut odata, dar eu nu am realizat ca il simpatizam si l-am refuzat.Trebuie sa specific ca nu el mi-a spus ci o prietena, dar din cate am inteles ele nu trebuiau sa-mi zica ca lui ii place de mine, ci doar sa afle daca am aceleasi sentimente.Eu nu am realizat pe atunci, credeam ca-mi place de altcineva dar dupa mi-am dat seama ca pentru acel baiat nu am simtit nimic, era doar frumos.In vara sora lui m-a intrebat in apropierea lui ca daca imi place de el si eu fiind mai timida am zis ca nu.Am trecut prin mai multe: prietena mea stia ca eu tin la el, cu timpul incepusera sa vorbeasca si au fost impreuna o perioada. Tineam mult la prietena mea si am iertat-o.Lucrurile cu prietena mea au revenit la normal, el are o alta prietena acum, suntem prieteni de familie si nu stiu ce ar trebui sa fac.Incerc sa-l uit dar nu stiu sau nu pot.Ar trebui sa-i spun ce simt? Sper ca puteti intelege ceva din scurta mea povestire.si sper ca nu vam ametit...

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Cred ca da, trebuie sa-i spui, dar nu direct, ca o lovitura de maciuca. Cred ca amandoi ati fost prea timizi, prea neexperimentati si totul a esuat lamentabil. Chiar daca el are o prietena, poti sa-i spui ca te-ai maturizat si ca ti-ai dat seama mai tarziu de sentimentele tale fata de el. Daca el te-a iubit cu adevarat, se va intoarce la tine, daca nu, nu. In orice caz e mai bine sa afli si eu cred ca sinceritatea e mai buna decat toate.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu cred ca i-as spune pana nu as sti sigur ce sentimente are fata de prietena de acum. Daca te refuza, iti va fi greu sa mai dai ochii cu el, mai ales ca va intalniti mai des ca prieteni de familie. Poate ca daca mai ai putina rabdare vei putea lua o decizie care sa nu te afecteze prea tare.

| .::CyBeR::. a răspuns:

Hmmm, este greu acest caz, dc nu incerci sa-i zici in fata poate se mai gandeste si el, mai ales ca sunteti prieteni de familie, ai multe ocazii, asa cred, tu incearca sa-i zici verde-nfata ceea ce simti tu.

| Anonimusss explică:

El a mai fost cu o fata inaintea fetei de acum si dupa s-a combinat imediat ce aceea i-a dat papucii cu actuala...deci nu cred ca a ajuns sa tina la ea peste noapte si inainte spunea despre aceasta fata ca nu e genul lui

| Anonimusss explică:

El a mai fost cu o fata inaintea fetei de acum si dupa s-a combinat imediat ce aceea i-a dat papucii cu actuala...deci nu cred ca a ajuns sa tina la ea peste noapte si inainte spunea despre aceasta fata ca nu e genul lui

| Anonimusss explică:

La prietena actuala nu cred ca tine prea mult... tinand cont ca este din alta localitatebig grin se vad rar

| dyanee a răspuns:

Stii parerea mea asa ca nu o mai scriu aici.