| boomerang_9620 a întrebat:

trebuie sa intru la liceu acum in 2010, in toamna aceasta dar nu stiu unde ar fi potrivit pentru mine.sunt cam bulversata datorita parerilor fiecarei persoane si nu mai stiu ce sa fac.media generala V-VIII cu tot cu tezele unice si evaluarile nationale imi ese putin peste 9, 50.si as vrea a stiu daca ar fi mai bine sa raman la liceul agromontan la profilul de economie(in felul asta am mai mult timp pentru mine dar nu prea imi place profilul) sau la colegiul national la filologie(aici vom invata mai mult dar sunt materiile care imi plac mie). chiar nu stiu ce sa fac pentru ca parerile sunt impartite si nu as vrea sa imi para rau mai tarziu de alegerea facuta.am nevoie de cateva sfaturi inteligente.PS:liceul agromontan este foarte aproape de mine iar colegiul mult mai departe.

5 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Esti culmea serios! Cine va merge la liceu: tu sau persoanele alea care tot isi dau cu parerea? Tot ceea ce conteaza este parerea ta si ce vrei tu sa faci in cotninuare.De asemenea conteaza foarte mult sa faci ceea ce iti place.Iti sugerez sa mergi la colegiul national de filologie daca iti place acest profil si daca te pricepi la romana.

| Georgiana95 a răspuns:

Eu zic sa pui prima data colegiul national la filologie, pentru ca eu consider ca e mai bun...si ai o sansa sa ajungi mai departehappy
Incearca-ti noroculbig grin

| Blosssom a răspuns:

Buna! Ai o medie mare si este pacat sa intrii in economic, care de fapt nu este un liceu. La economic dai niste atestate la fel ca la SAM si nu poti face mare lucru cu acest profil.Parerea mea este ca ar trebui sa te duci la C. N specializarea filologie deoarece ai mai multe avantaje daca absolvi acest profil si C. N are mai mult prestigiu. Tu ai ultimul cuvant si nimeni altcineva. Bafta! Ti-as ramane recunoscatoare daca mi-ai da funtitza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una te sfatuiesc sa pui liceul cu media cea mai mare, banuiesc ca acel colegiu.Momentan sunt a10-a si datorita unor sfaturi si idei ca e aproape de casa, am pus prima optiune un liceu cu medii ceva mai mici decat a mea. Nu sunt prea integrata in grup nici acum, ei gandesc altfel. Sper sa faci alegerea corecta.happy

| boomerang_9620 explică:

Ms mult pentru toate sfaturile. apreciez ajutorul vostru! mersi mult
BFT TUTUROR