| brisa28292 a întrebat:

Am si eu o intrebare urgentăăăă!
Imi place de o fată de ceva timp, destul de nult timp. Dar in acest timp, ea nu stia ca o plac, pana i-am marturisit ca o plac, doar eu de față cu ea, noi ieșind intr-un grup de 8 persoane. Si fete si baieti, si cupluri, si singlehappy
Dupa ce i-am marturisit ca o plac, ea si-a luat grupul de fete, si le-a spus, ceea ce eu i-am zis, si a avut o parere buna, despre modul in care i-am marturisit, si a zis ca i-a placut foarte mult cum am vorbit.
A urmat o petrecere, la care am fost super libidinos, unde m-am dat la ea intr-un mod urat. Un mod forțat de a sta cu ea.
După petrecere, ea a avut treaba cu un baiat, tot din grupul nostru, dar care a durat undeva la 2 zile.
In tot acest timp, ea nu a vorbit cu mine, pana nu mi-am cerut scuze pentru modul de a o "agăța"
Acum a inceput sa vorbeasca cu mine, se bagă cu mine in seamă, îmi cere de exemplu IQOS, lucru pe care nu mi-l cerea pana acum.
Mie imi place extrem de mult de ea. Niciodata nu am iubit o persoana atat de tare, si niciodata nu am stat atat dupa o persoană.
Ei nu ii place cum ma comport pe la liceu, facand foarte multe lucruri nasoale, fiind in vizorul profesorilor.
Ce as putea face? Simt, că va fi a mea, dar, mai e mult.
Ce as putea face? Sa mai am rabdare? Sa imi schimb comportamentul? Cum as putea sa fac sa ii marturisesc, si sa ii arat, ca mie chiar imi place de ea?
PS: cand baiatul acela si-a batut joc de ea, si a batut joc de ea in asa hal, incat ea doar la el se gandea. Nu acorda timp nimanui.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te auto-cotrolezi si sa nu te mai comporti urat la scoala si nici fata de ea, daca iti place fata si o vei de prietena.

Pana una alta, stand de vorba cu un alt baiat NU inseamna ca si-a batut joc de ea, dimpotriva, a fost doar o amicitie si atata.

Mai repede as spune ca tu ti-ai batut joc de ea, dupa cum afirmi ca te-ai comportat urat la acea petrecere si nu m-ar mira sa-ti de apapucii daca povetea se repeta.
"...A urmat o petrecere, la care am fost super libidinos, unde m-am dat la ea intr-un mod urat. Un mod forțat de a sta cu ea."

Vezi ca ai un comportament total nepotrivit pentru un baiat care vrea sa arate unei fete ca o place. Invata sa respecti fata, sa-i vorbesti frumos si sa lasi vulgaritatile si libidiosenia, daca vrei ca fetele sa te placa.

| MistarGoGu a răspuns:

Fratiwere l-ai depasit pe Creanga la scris! Am vazut mulți " Viteji " Pusi la respect de o fata! Dacă vezi ca răspunde la " avansuri " te lipești de ea dar asa mai soft sa nu se simtă sufocata!