| Andreea7000 a întrebat:

Am si eu o mică problemă. Ideea e ca pe spate, mai exact pe ambii umeri, m-au muscat la un moment dat țânțarii, iar eu ca proasta m-am scărpinat, s-a făcut rana, coajă. Si uite asa am început sa tot rup acele bube, pana s-au făcut cicatrici. Acum nu mai am atat de multe bube, dar am câteva cosuri.

Încă am obiceiul, sa zic asa, sa umblu cu mana pe spate si sa rup câte ceva, ba ca e buba sau cos. Habar nu am cum sa ma opresc, pentru ca acum m-am si bronzat si incet încet nu se mai vad cicatricile si pot purta liniștita maiou, daca nu as mai atinge deloc spatele.

Sfaturi? Aveți vreo idee? Reușesc sa nu mai ating spatele când sunt plecata de acasa, adică e si normal. Dar când stau asa in pat pe telefon, se întâmplă. Uneori ma mai disciplinez singura când imi duc mana la spate, mi-o asez înapoi pe pat si e ok.

1 răspuns:
| Simonaaq a răspuns:

Încearcă sa îți găsești alta ocupație. Sau încearcă sa faci cum ai spus tu cu pedepsitul.