| mada12 a întrebat:

Am si eu o nelamurire... Din 12 octombrie am intrat in somaj, in urma unei restructurari. M-am inscris la recensamantul din 2011, la care am si participat.Ieri, am primit o instiintare sa ma prezint de urgent la agentia de ocupare a fortei de munca, de unde am aflat ca mi-i se va taia somajul ( de tot), deoarece nu am anuntat ca am avut si alt venit (de la recensamant).
Este legal? Ce as putea face in legatura cu acest lucru?

*Pentru mama*

1 răspuns:
| 8imal a răspuns:

Merge-ti la itm cu carnetul de munca dupa acea luati o adeverinta de la finante ca nu aveti venit; apoi mergeti la oficiul de munca si i-le bagati pe gat!