| bibi1202 a întrebat:

Am si eu o problema. Am 12 ani si jumatate si parintii mi'au cumparat o bicicleta - bmx -. Eu initial nu stiam sa merg [nu radeti] dar am invatat din prima zi de cand am iesit afara cu tata. A doua zi m-am descurcat si mai bine... dar ai mei zic ca anul asta nu ma lasa singura cu bicicleta etc, ca nu am pe unde sa merg. I-am luat pe aproape toate partile si tot asa zic.
Oricum, m-am cam saturat fiindca pur si simplu ma simt ca o fraiera cand sunt grupuri care trec cu bicicletele pe langa mine...si eu trebuie sa stau cu mama/tata. Vreau si eu sa stiu cum sa ii fac sa ma lase singura cu bicicleta... macar prin cartier. Orice raspuns e bine venit.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sincer nu prea ai ce face. E normal ca să le fie frică pentru că eşti copilul lor şi se gândesc că dacă se întâmplă ceva. Pentru început spune-le că te dai prin faţa blocului şi ei te pot vedea de pe geam. Şi ascultă nu te du mai departe. Dacă o să vadă că eşti responsabilă( când trec maşini te fereşti) cu timpul o să te lase mai departe. Altă alternativă nu ai! Baftă!

| bibi1202 explică:

Multumesc tuturor.

| CPR a răspuns:

Gasesteti prieteni bikeri cu care sa iesiwinking

| Vladimir_4357 a răspuns:

Pai...ar trebui sa le explici ca esti destul de mare ca sa mergi singura pe bicicleta si ca altii mai mici decat tine merg aproape in fiecare zi fara parinti, roaga-i sa vina intr-o zi amandoi cu tine ca sa se convinga ca stii sa mergi pe bicicleta si ca poti merge si fara ajutorul lor>bafta*>