| ralu4u a întrebat:

Am si eu o problema...deci este... o poveste mai lunga...totul a inceput cand o prietena apropiata din copilarie mi-a aflat parola de la id-ul meu de mess si a vrut sa imi faca probleme vorbind urat ca unii...si le-a dat sperante unor baieti care ma plac...si acum ei nu ma cred ca nu am vb ca ei...si fata respectiva...nici macar nu recunoaste ceea ce a facut...se preface ca nu s-a intamplat nimic...si apoi recunoaste... apoi iar imi spune ca st o proasta si din astea...si iar o luam de la capat... ce sa fac? sa o iert? plus ca ne cunoastem de mici...de la vreo 3 ani...

4 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Aia carre-ti face asa ceva numa prietena apropiata nu-ti e.
Sincer mai bine ai inregistrao cand iti spune ca ea a fost si le-ai arata acelor baieti.
Apoi, ei nu i-ai mai da importanta.
Eu asa as face.
Acum faci cum crezi.
paa:*.

| myru_6393 a răspuns:

Eu una as iertao dupa ce ar recunoaste ca a fost ea si sa le spuna la toti ca ea a fost ca sa nu mai ai u porbleme

| yoachimy a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa incerci sa clarifici lucrurile cu acei baieti care te plac. Si apoi, depinde de ce crezi tu ca ar trebui sa faci cu acea prietena. Am trecut si eu printr-o chestie de genul. Si sincer, si acum mai patesc din astea. Eu cred ca ar trebui sa mentii o relatie buna cu aceasta prietena avand in vedere ca va cunoasteti de la 3 ani. Pe viitor insa, daca mai reactioneaza asa ai putea sa-i dai o lectie, sa te gandesti la ceva ce tine ea mult, si sa incerci sa faci astfel incat sa se simta si ea cum te-ai simtit tu (desi in principiu nu prea e bine sa platesti cu aceeasi moneda, deci ai putea sa ii dai o lectie mai " usoara " ). In final, cum crezi tu ca ti-ar fi mai bine. Bafta!batting eyelashes

| MytzaOnTheMix a răspuns:

Uite, eu prefer sa iti dau raspunsul din punct de vedere religios, sa o ierti si daca metaforic "primesti o palma" intoarce si celalalt obraz. Pentru ca cine face rau, rau primeste. Si iti raspund sincer ca daca faci bine, de bine o sa ai partewinking!
!