| BuBuLyNa a întrebat:

Am si eu o problema ma place un baiat si mie nu imi place de el si mi-a cerut sa stau cu el (repet nu-mi place de el si nu vreau sa fiu cu el)ce sa fac? Dau fundita daca reusesc cu parerile voastre!

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hmm... e aşa de greu să refuzi pe cineva? "Răul" pe care îl vei face tu este mai mic decât "răul" pe care îl vei face acceptând. Adică: Decât o relaţie bazată pe...nimic, o relaţie în care să fie doar incertitudine mai bine pur şi simplu despărţiţi. Nu e aşa?

16 răspunsuri:
| MihaLoveYou a răspuns:

Incearaca sa discuti cu el. Spune-i ca ai vrea sa fiti doar prieteni, si ca daca ar fi cu tine ar suferi. O sa te inteleaga.
Sper sa reusesti :*. Bye, bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu trebuie sa-l accepti, evita-l, nu te uita in ochii lui, pune o prietena sa-i spuna ca nu vrei sa fii prietena cu el, daca nu intelege si nu intelege, intoarce-i spatele.

| bluesky a răspuns:

Cum adica sa stai cu el? Adica sa locuiti impreuna sua sa fiti iubiti? Ok sa trecem peste... ce e asa greu? Ii spui direct, nu putem fi impreuna, nu putem avea o relatie! Si gata, daca te tot cauta il ignori, vorbesti cu el doar asa ca si cu un prieten si de la un timp se va satura sa te tot caute! Asa am facut si eu si acum dupa vreo 4 luni mi-a dat pace! big grin

| rey a răspuns:

Ingoră dar ai grijă să nu-l jigneşti, poate se va revanşa în viitor, sau îi produci frustrări şi o mare neâncredere în el.
Ştiu destule cazuri în care fetiţele de 12-13 ani sunt plăcute de băieţi de aceeaşi vârstă dar aleg pe cei mai mari, este ceva poate normal, căci o fată de 12 ani de ex este mai mare fizic şi psihic, cu 2-4 ani decât băiatul dde 12 ani.
Prietenii mei de 17-18-19 ani se joacă practic, cu fetiţe de 12-13-14-15-16 ani căci sunt naive, poate o să-l refuzi pe el şi o să îţi placă unu mult mai mare care vrea doar sexhappy.

Good Luck.

| criss:) a răspuns:

Poti sa i explici frumos ca nu il placi, nu ii spui direct caci s-ar putea sa l superi, daca nu merge cu frumosul ignora-l sau prefa-te ca esti cu alt cineva si nu il interesezi, pana la urma nu esti obligat sa stai cu cineva de care nu iti place, nu? bafta

crissuhappy

| Marii a răspuns:

Nu-l baga in seama. Spune-i ca nu esti interesata. spune-i in fata ca sa-si dea seama. ca poate la telefon sau pe net nu te crede. Cu, curaj inainte! happy

| Ys a răspuns:

Pai...am citit parerile fiecaruie aproapebig grin. Dar eu as zice mai bine sa vorbesti cu el si sa ii spui adevarul ca nu il place si daca vrea sa fiti doar prieteni si daca vrei si tu. Spune-i sa isi caute alta fata ca tu nu vrei sa fii cu el ca fete mai sunt nu s-a terminat lumea.Sau fi cu un baiat si spune-i acelui baiat cu care nu vrei sa fii ca esti cu altul si de el nu te intereseaza fi mai directa cu baieti si spune lucrurile pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@gangster mai postezi mult pe aici? nu ai voie sa faci asa ceva pe acest site, vezi ca suntem toti nervosi.

| Alina_5575 a răspuns:

Timp de 4 ani am fost in situatia asta, imi era coleg de scoala X-( ma stresa zilnic dar cel mai bine sa fii indifernta, evital ca asta il indeparteaza catusi de putin de tinewinking

| cristina_3299 a răspuns:

Spune-i ca nu iti place de el...si oricum nu puteti fi impreuna ca ai prieten si ca nu vrei sa te desparti de pr tau pentru el...sau mai simpul"nu vreau sa suferi pentru mine dar mie nu imi place de tine si nu pot sa fiu cu un baiat de care nu imi place"winking

| pendula a răspuns:

Nui da atentie. evital, vorbeste-i sec, isi va da seama pana la urma ca nu va fi nimic intre voi

| razvanmario a răspuns:

Sal! pai. spune-i ca e dragut... da. u nu simti nimic pentru el.si spune-i ca puteti sa fiti doar amici buniwinking sper sa mearga

| cucu a răspuns:

Pai ce este asa de greu. fi sincera cu el nu est enevoie sa-l mintzi. spune`i ca nu vrei sa stai cu el pentru ca nu il placi. sau ii poti spune ca nu vrei o relatzie.

| mikidutz a răspuns:

Spune-i ca nu-ti place de el, spune-i-o frumos sa nu se supere noh si daca se supara ii trece in cateva zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar il cunosti? Tie daca iti place de un baiat si lui nu ti'ar placea situatiawinking. Dc nu ganditi cu capul. O sansa nu merita si saracul baiatwinking? Dc nu ii dai o sansa si daca nu merge ramaneti prieteni, cat de costa?

| forbidden a răspuns:

Cumpara un tricou pe care sa scrie "DND"