| anamaria1001 a întrebat:

Am si eu o problema mai ciudata... mama ii profa la mine la scoala si imi este si mie profa de mate si mereu cand fac cea mai mica greseala sau nu ii zic imediat de o nota ma cearta chiar daca eu ma gandeam cum sa ii zic mai bine de nota si na... acum ma verifica si pentru orice prostie mica ma pedepseste sau ma ameninta ca imi ia telefonu. Nu mai stiu ce sa fac maiales ca la sora mea mai mare (care a facut la fel) nu o penepsea sau nu o certa nici o data si la mine face mare scandal AJUTOR

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mama ta are dreptate si tu trebuie sa faci tot ceea ce iti sta in putinta sa nu o faci de rusine. Probabil ca sora ta mai mare a inteles mai bine decat tine acest lucru.

| SkyPilot a răspuns:

Tu ai fata de mama ta o datorie in plus, aceea de a nu o face de ras printre colegii ei. E normal sa fie mai severa cu tine, orice boacana faci, stirbesti din prestigiul mamei.

| anamaria1001 explică:

Nu e vorba de a o face de rusine... e chestia, ca nu imi spune nici o data adevarul

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Ana Maria,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!