| 3u a întrebat:

Am si eu o problema mama mea are o prietena foarte buna si de un timp ma simt data la o parte. Ce sa fac?

Am vrut sa iesim in oras sau mai bine zis cu doua strazi mai departe la un magazin dar subit a hotart sa mearga la ea si pur si simplu ma uitat si stia foarte bine ca este sambata si magazinele se inchid mai repede.Ar trebui sa nu mai vorbesc cu ea? daca is spune tatei ar iesi un scandal mare deoarece nu ii prea place nici lui ce face.Help!

Răspuns Câştigător
| alisalisa a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu ea...

4 răspunsuri:
| ♥.Sagemix a răspuns:

Stii, sunt unele chestii pe care parintii nu simt nevoia sa le impartaseasca. mai ales copiilor. De aceea mama ta, are nevoie sa spuna ce are pe suflet cuiva care este cat de cat intr-o anumita masura de a`i oferi niste sfaturi si care sa stie sa o inteleaga si sa aprecieze mai bine situatia. Nu cred ca si tu simti nevoia sa ii spui absolut tot mamei tale, tot unei prietene foarte bune te confesezi.
In primul rand, diferenta anilor, face diferenta intre modurile de gandire.
Ar trebui sa ii spui ce gandesti. Totusi, incearca sa-ti ocupi timpu' cu altceva, inclusiv cu prietenele tale.
Chestia cu ' m`a lasat in drum spre magazin ' nu e un motiv extraordinar. happy
Dupa parerea mea, te superi din lucruri minore.

| PinkY a răspuns:

Poi incearca sa vorbesti cu ea despre asta. Poate simte nevoia sa aiba o prietena cu care sa discute si nu isi da seama ce se intampla de fapt.

| Boniboon a răspuns:

Nu privi lucrurile asa.De ce nu te bucuri pentru mama ta, ca are o prietena, cineva cu care poate vorbi? Adica ar trebui sa se tina dupa tine, oriunde ai merge? Altadata invita si tu o prietena.

| Yourdream a răspuns:

Incearca sa te duci cu ea la acea prietena...Deasemenea ai putea sa-i faci cadou ceva ce isi doarea doar asa pentru a ii atrage atentia, iar dupa sa vedeti un film de comedie. Oricum sa nu te simti data la o parte pentru ca mama tot mama ramane si intotdeauna vei fi cea mai importanta pentru ea.