| 3u a întrebat:

Am si eu o problema mama mea are o prietena foarte buna si de un timp ma simt data la o parte. Ce sa fac?

Am vrut sa iesim in oras sau mai bine zis cu doua strazi mai departe la un magazin dar subit a hotart sa mearga la ea si pur si simplu ma uitat si stia foarte bine ca este sambata si magazinele se inchid mai repede.Ar trebui sa nu mai vorbesc cu ea? daca is spune tatei ar iesi un scandal mare deoarece nu ii prea place nici lui ce face. Deranjant este ca, daca ii spun ceva celei mai bune prietene ea se supara de ce nu i-am spu ei.Help

Răspuns Câştigător
| LoveAngel223 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti serios cu mama ta si sa ii spui ca trebuie sa aleaga sau sa nu iti spuna tie cu cine sa iti vorbesti problemele pentru ca nici ea la randul ei nu iti spune tie problemele

2 răspunsuri:
| Mony a răspuns:

Poate ar trebui sa vorbesti cu mama ta despre problema asta
si de exemplu ai putea sa-i zici mamei :sa petreaca mai mult timp cu tine sau sai spui sa nu mai petraca atata timp cu pr. ei
parerea meabig grin

| Baiaaanca a răspuns:

Incearca sa vb cu mama ta, comunicarea e cea mai buna. Vorbiti toti cei din familia voastra, va adunati toata familia, si incercati sa discutati si despre asta dar si despre alte lucruri care te deranjeaza sau iti plac si la ceilalti membrii din familie, fiecare pe rand, astfel incercati sa va reparati defectele. Succes!