| -=AleCS=- a întrebat:

Am si eu o problema... mi se usca buzele si se crapa... incepe sa curga sange... x_X cum sa fac sa imi treaca? nu sunt genul care sa umble cu strugurelul la ellaughing (am auzit ca e bun)... multumesc

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Daca nu vrei sa umblii cu strugurelullaughing, incearca sa bei mai multe lichide, cred ca esti deshidratatbig grin.Sau...din cand in cand, cand simti ca ti se usuca buzele, umezeste-le cu limba.big grin

| xibalba a răspuns:

Balsam de buze de la neutrogena. E invizibil, dar de efect.

| bluesky a răspuns:

Exista strugurel pentru barbati!winkingCred ca esti deshidtratat bea multe lichide si cand iesi pe afara si e vant ai grija sa nu iti fie buzele umede!

| alecs871 a răspuns:

Strugurel frate...

| cretzufinish a răspuns:

Strugurel cand apuci, crema hidratanta de fata (nu lotiune de corp laughing ) sau miere de albine. Nu ti le mai umezi cu limba, bea multe lichide, ceaiuri.

Daca nu si nu tine-ti (o) prietena aproape ca sa previi uscarea sau pentru a grabi vindecarea. Sanatate

| alinutzacodruta a răspuns:

Hm.nu e bine sa umezesti buzele cu limba...mai tare se usca happy foloseste crema hidratanta sau daca nu, poti incerca si cu mieretongueda vezi sa nu o lingi tonguetongue

| angella1972 a răspuns:

Ar fi bine macar cand iesi din casa sa-ti dai putina crema hidratanta.are efect mai lung, si in rest mai umezeste-ti buzele din cand in cand

| Nemesis_9263 a răspuns:

Iti recomand produsele de la neutrogenabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ungi buzele cit de des poti cu miere de albina, lasi cam 5 minsi poti sa lingi nu trebuie sa speli.

| lavi18 a răspuns:

Ai putea sa incepi sa umbli macar pana iti trece, sau fate cu ceva cema nivea sau altceva de genu.cu placere