| DianaAndreea90 a întrebat:

Am si eu o problema.nu ma mai inteleg cu mama sad ne certam mereu mentionez ca am 15 ani

Răspuns Câştigător
| Mada a răspuns:

Si eu ma cert cu ea straight face. Mereu se ia de mine angry. nu stiu ce sa zic...cred ca e o caracteristica a varstei... sper sa nu ma mai dadaceasca asa si la 20 de ani :-s.

5 răspunsuri:
| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Incearca sa vb cu ea...sa dicuti deschis, sa nu mai gasesti motive de cearta sau daca gaseste ea sa ii spui ca nu mai vrei sa va certati...
P. S.:nici eu nu ma inteleg cu mama

| rey a răspuns:

Este ceva normal, hormonii isi fac datoria, vrei deja sa o iei pe propriul drum, esti intr-o rebeliune, daca nu vrei sa te mai certi poti incerca o chestie, dar trebuie sa fii foarte intelegatoare, si vei reusi pe planurile, dar trebuie ca in tine sa fie un echilibru Yng-Yang, anume sa gandesti la persoana a3a. Contra:nu prea mai ai sentimente, si e destul de greu trebuie sa ai un echilibru psihic, si voi fetele mi-e greu sa cred.

Imagineaza-ti ca totul in lume e relativ, orice parte buna are si parte rea, adevarul e la mijloc, la fel si cu ea, nu stiu in ce etapa psihologica te afli deoarece va dezvoltati cu 4 ani mai rapid ca noi dar banuiesc tu crezi ca adevarul e de partea ta, excess deci, gandeste mai bine si incearca sa o intelegi.

Good Luck.

| DianaAndreea90 explică:

Cum sa nu ma cert cu ea cand ea tipa ca... imi face sa imi shimb sentimenele ma face sa ma racesc si sa ma indepartez

| ilovemusic a răspuns:

Te inteleg, crede-ma! Si eu am avut aceeasi problema ne certam din orice si din orice imi scotea ochii daca incercam sa fac ceva zicea ca nu e bine ca nu sunt buna de nimic, daca nu faceam nimic zicea ca nu o ajut la nimic si ca sunt o puturoasa.Mai erau discutii si pe haine, felul cum ma aranjam nu-i convenea si multe chestii, dar timpul le-a rezolvat pe toate.Acum ma inteleg super cu ea, iti urez si tie acelasi lucru!
ps:tp de 4-5 ani m-am tot certat cu easadmai ales ca tati nu era, eram doar noi 2)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca problema esti tu. fiind matura mama ta stie ce e bine si ce e rau pentru. copilul ei.nici un parinte nu vrea raul propriului copil. / reflecta putin.