| Ella21052003 a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt clasa a 9a la un liceu f bun.Eu nu am avutbo prietena apropiata din a 6a si acum la liceu am sperat sa imi fac prietene si sa ma integrez. Desi pot spune ca m-am integrat, stau intr-un grup (adica ne intelegem mai bine ) de 4 fete. Ele se inteleg f bine si eu ma simt cateodata exculsa.2 dintre ele de inteleg foarte bine cu o fata de la alta clasa si cu cativa baieti de acolo. Toate 4(cu iuli, o fata de la clasa aia ) sunt super prietene si ma simt cateodata ca a 5 a roata la caruta

2 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Dmn ciudată treabă cu grupurile de fete... Din cauza asta nu găseam niciodată o fată singură cu care să fi schimbat câteva vorbe... că na, fetele cu fetele.
Oricum, stai liniștită și poate altcineva va începe să vorbească cu tine când ești singur (asta dacă nu te mai ții după ele, fetele din acel grup)
Cred că poate e o problemă de timp până te vor cunoaște mai bine, apoi probabil or să petreacă mai mult timp cu tine.

| Adrian1555 a răspuns:

Buna, intr-un fel oamenii care nu se pot integra sunt oamenii care sunt diferiti de ceilalti, unii in mai bine altii in mai rau
Acum o sa vezi cu timpul ce si cum
Tin sa precizez ca si eu sunt a 9-a si daca vrei sa intri intr-un grup cu cateva pers de pe aici pentru mai multe sfaturi sau sa schimbi vorba la plictiseala poti sa imi lasi nr
Sau daca nu vrei in grup momentan putem sa vb noi 2 poate ne ajutam cu sfaturi, am cunoscut deja multe pers de pe aici si ne intelegem bine