| babyangel a întrebat:

Am si eu o problema. tocmai m-a amenintat cineva pe mess ca ma prinde cand ies de la scoala si ma violeaza cu toti tiganii din oras. stie tot despre mine. mi-e frica si nu stiu ce sa fac. eu nu-l cunosc si ma ameninta pentru ca i-am refuzat avansurile pe mess.

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa vorbesti neaparat cu parintii. Ar trebui sa te duca si sa te ia de la scoala un timp pentru a nu fi probleme. Nu e de glumit.

| juniper a răspuns:

Spune-le parintilor, iar dupa ce se termina orele mergi cu colegii. Daca vezi ca te urmareste, intra intr-un magazin sau tipa pana iti sar plamanii, asa m-a invatat mama.

| bianca a răspuns:

Anuntati parintii si roaga-i sa te ia ei de la scoala o vreme
nu cred ca este cazul sa anunti politia pentru ca s-ar putea sa fie si lipsa de ocupatie a unorawinking

| DeNyyy a răspuns:

Si mie mi-a zis asa cineva pe mess...si nu mi-a facut nimic. unu mi-a zis ca ma spanzura ...si sunt vie

| oareux a răspuns:

Deci...In Primul rand spune-le parintilor.Nu ai de ce sa iti fie frica sa le spui odata ce tu nu ai gresit cu nimic ( sper, doar nu te-ai bagat tu in vorba cu el nu?) Si daca parinti tai pot sa vina sa te ia de la scoala un timp ar fi perfect.

Oricum.Ai grija de tine. Poate nu e ceva serioshappy

| roox a răspuns:

Eu cred că ar trebui să le spui părinţilor, că ei ştiu ce să facă mai binehappy
dacă ştii id'u persoanei scrie-i'l la hi5, la "căutare" + @yahoo.com( de ex, id'ul este anabanana,; a hi5 vei scrie anabanana@yaho.com) şi'i vei putea vedea profilul, chiar şi o poză cu ea.

Baftă!straight face

| silver19 a răspuns:

De mi-ar fi zis mie unu asa ceva pe mess i-as fi dat din prima ignore si sa vedem ce putea sa-mi faca (in cazul in care eram fata bineinteles) nemernici naibi...in primul spune-le parintilor tai nu politiei ca si aia sunt niste fricosi, mai ales de tiganiii astia nespalati...si sa nu-ti fie frica de niste ciori ca pe net toti se dau mari si tariwinking asa ca 99% sunt sigur ca doar te-a amenintat fiindca l-ai refuzat si se simte frustrat acum si in niciun caz nu o sa te caute, eu sunt satul de astia laughing

| fly a răspuns:

Eu cred ca tebuie sa spui parintilor asa cum si altii te-au sfatuit; dar sa nu-ti fie frica! De cele mai multe ori este vorba de cretini care nu au ce face si se distreaza pe net; oricum e prudent sa anunti parintii si de ce nu si politia(doar te-a amenintat, nu?). Chiar daca sunt doar vorbe, anumite persoane nu ar trebui sa-si permita! De aceea e f bine sa nu dam toate informatiile despre noi pe messenger sau sa avem profiluri extrem de detaliate! Da chiar crezi ca stie tot despre tine? Ai facut un profil foarte explicit pe messenger? Fi mai atenta pune pe mess doar acele informatii care nu au direct de-a face cu locul unde traiesti, adrese, scoli etc.

| Ea.e. a răspuns:

Zi'i lu' tac'tu sa te ia cu masina de la scoala

| ZambescSiGata a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu parintii si sa le povestesti ce s-a intamplat! Daca acesta continua sa te mai ameninte ar fi cazul sa anuntati si politia! Dar cel mai posibil acesta este unul care nu are cui sa se dea smecher si tea ales pe tine! Asa ca fii linistita si gandeste-te ca no sa ti se intample nimic!:X

| Яùxsi a răspuns:

Cheama pe cineva sa te ia de la scoala ceva timp...

| betty17 a răspuns:

Farsa din partea unei persoana care te cunoaste bine...sau a zis si el asa la vrajeala sa te sperie

succes

| ella8212 a răspuns:

In primul rand banuiesc ca ai o varsta destul de mica, asa ca nu ar trebui sa vorbesti cu oricine. E bine totusi ca i-ai refuzat avansurile pentru ca unele persoane intra in joc fara sa isi dea seama de pericolul la care sunt expuse jucandu-se prin cuvinte cu necunoscuti. Cel mai bine vorbeste cu parintii tai, si cu directorul scolii.Ai grija sa nu pleci singura la scoala sau de la scoala.Ar trebui anuntata si politia.Si sa nu te feresti de parinti ca orice s-ar intampla vor ramane tot parintii tai si te vor iubi la fel de mult. Oricum amenintarea specimenului este un pic exagerata.Incearca sa nu te alarmezi si sa vorbesti serios cu parintii tai cu directorul iar daca este nevoie si cu politia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sun denisa si sa sty ca tot ce trebuie sa aci este sa nu ii bagi in seama pentru ca asta e doar o amenintare si ei cu siguranta stiu ce consecinte primesc pentru acest gest asa ca iti sugerez sa iti vezi de treaba ta cu drag, denisa din calarasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria, dar cred trebuie sa-ti iei niste minime masuri de precautie...la nevoie poti sa-ti iei si un spray din asta cu piper sau paralizant, daca e groasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba copii stati linistiti...astia sunt niste fraeri... s degeaba chemi politia ca nau ce sa faca ca is prosti.asa imi spunea si mie unu ca nu ie frica de mine s ca ma omoara s cand m-am intalnit cu el nu stia pe une sa fuga mai repede.astia is niiset bulangii

| jeorje a răspuns:

Poate e cineva care te cunoaste si face o gluma big grin... laughing

| tudor_2058 a răspuns:

Politia si iar putea gasi ipul daca sar implica putin si lar putea gasi dar pana atunci parintii trebuie informati obligatoriu
ai grija de tine

| durdulika a răspuns:

Vrsbeste cu parintii tai si de urgenta du-te la politie. Celor care au zis ca te violeaza cere-le un numar de telefon un cnp si dale la politie.Succes!