| DianaAndreea90 a întrebat:

Am si eu un set de intrebari astept cat mai multe raspunsuri

1.Deci cum poti scapa de cosuri? Macar sa reduci din ele?
2. Este adevarat ca daca te imbraci in unele haine pari urata si in unele frumoasa?
3. Cum faci sa te ingrasi? Daca ma straduiesc in 3 luni asi putea pune vreo 3-4 KG?
5. Cum poti fi mai sociabila? Cum poti sa te faci iubita?
E ceva nativ sau?

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Pei
1. metode normale te duci la farmacie si intrebi, o sa gesesti multe produse anti cosuri.metode naturale ar fi:o masca cu argila de 2-3 ori pe saptamana, seara date cu o felie de lamaie pe fata, usuca cosurile, spala-te cat mai des pe fata, ceai de pelin sau de busuioc, musetel, incearca si site-ul www.util21.ro.
2.depinde de cum arati si de cat de dragute sunt hainele, nu trebuie sa te imbraci in aur insa daca apari imbracata ca mamaia sigur nu vei parea frumoasa.de asemenea hainele prea excentrice, prea largi sau prea stramte iti pot face corpul sa para deformat.nu purta nici haine prea deschise sau cu modele de floricele te pot face sa pari imatura.
3.eu incerc sa slabesc asa ca nu te pot ajuta cu ingrasatul:D.totusi cauta pe net cum sa te ingrasi si gasesti.
4.(sau cum ai spus tu 5)sociabilitatea sta in firea fiecarei persoane, daca iti place sa fii in centrul atentiei, daca vrei sa fi mai admirata si mai bagata in seama trebuie sa fii si sociabila.de obiciei persoanele sociabile sunt si mai prietenoase.Baga-te in dicutii, incearca sa vorbesti si cu colegii mai timizi, integreaza-te, nu e asa greu. Sper ca te-am ajutat cu ceva.succes!:X

3 răspunsuri:
| AdY a răspuns:

1. Nu poti scapade cosuri deoarece este ceva genetic poti doar sa opresti raspindirea lor pe corp.
2.Nu hainele il fac pe om
3. Poti sa pui 3-4 kg in 3 luni daca ai mai mult de 18 sau 19 ani. daca nu, nu vei putea deoarece poti sa te afli in perioada de crestere cind fiecare calorie contribuie la dezvoltarea organismului
5. Comunica mai mult cu oamenii si nu sta in lumea virtuala. Ca sa te faci iubita trebuie sa iubesti.

| CocuUu a răspuns:

Pentru cosuri da-te cu Zinerit. E foarte bun. Mergi la medicul de familie sa-ti dea compensat, altfel este vreo 30 lei.
Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.sunt niste retete pe google cu miere te dai cu miere si chestii de astea si cosurile mai dispar. poti sa te duci la dermatolog, dar crede-ma nu te ajuta cine stie ca, a fost o prietena de-a mea si i-a dat niste alifii dar nu-s bune de nimic
2. da este adevarat. daca spre exemplu nu-ti sta bine in negru, esti urata.
3.chiar vrei sa te ingrasi? mananca multa ciocolata si cestii cu calorii, mananca si carne de porc, si smantana; sa nu bei ceaiuri calde, sa nu faci sport, sa nu te misti si alte lucruri de genul.
4. vorbind mai multcu oamenii.fiin sociabila, buna, ajutandui pe oameni la nevoie, fiindule o prietena de incredere, etc.