| Andreea201329cu a întrebat:

Am Sindromul obsesiv compulsiv si nu stiu ce sa fac. Sfaturi? Credeti ca se poate trata si fara medici?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuisem sa mergi la medicul psihiatru pentru o evaluare corecta, ce ai uitat deja?

Uite aici topicul pe care ar fi trebuit sa-l citesti:
https://www.tpu.ro/......tiv-parca/

| sierra1 a răspuns:

Diagnosticul ăsta "Sindromul obsesiv compulsiv " ți l-ai dat tu?

| Andreea201329cu explică (pentru sierra1):

Da,eu si alte persoane de pe TPU.Am toate simptomele care se prezinta acolo.

| sierra1 a răspuns (pentru Andreea201329cu):

Veșnica poveste - nu te poți pi*a de "medici"

| Andreea201329cu explică (pentru sierra1):

Hai du te ca daca nu ti convine ce cauti aici

| sierra1 a răspuns (pentru Andreea201329cu):

Problema e că mănâci... cu polonicul și pentru că țin la tine incerc să te domolesc. Dacă pricepi(?!) ce zic

| dullcat a răspuns:

Ai fost la medic si ai primit acest diagnostic? Pentru ce anume? Ai idee cate feluri de ocd exista? Intrebarea pare pusa la misto. Daca ai fi mers la medic ai fi stiut ce trebuie sa faci.