| anamisis a întrebat:

Am terminat clasa 12a si ma gandeam la o facultate.Ma gandeam la dau la Facultatea de Psihologie dar nu stiu mediile si nici cum e...cat de dificil cum sunt la examene etc.
Daca sunt aici studenti sau persoane care pot oarecum sa imi raspunda a-si fi recunoscatoare

2 răspunsuri:
| rebeca a răspuns:

Buna
Nu sunt studenta insa la un moment dat am vrut si eu sa incerc. M-am interesat despre ce este vorba si am renuntat. Un mic sfat imi permit sa iti dau, citeste o carte de psihologie si vezi despre ce e vorba iar daca te mai atrage aceasta meserie da la facultate, daca nu renunta. E foarte greu, se merita doar daca iti place ceea ce faci.
Plus ca in romania un psiholog nu e inca vazut ca in afara, deci sanse de angajare si de salariu cat de cat bun ai doar la insitutiile de stat gen protectia copilului, politie, armata...etc (in ultimul timp nici aici nu se mai fac bani de cand cu deciziile presedintelui). Si in plus intri foarte greu daca nu ai cunostinte.
Multa bafta. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| anamisis explică:

Mersi mult pentru ajutorul tau, sa spunem ca psihologia e o pasiune, ma atrage ma ajuta pe mine si eu la randul meu pot ajuta pe prieteni meu.
Am ceva cunostinte in psihologie pentru ca o sa dau bacu din psihologie
Nu ma gandesc la bani vreau doar sa fac ce imi place si eram interesata de studenti care sunt pe acest domeniu sa vad daca e ff greu sau...
Merci inca odata!
sterge mesajul