| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut in clasa a 10 a pe profil economic, se poate sa ma transfer la stiinte ale naturii sau sociale la jumatatea anului sau singura șansă e atunci cand trec in clasa a 11 a?

Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Salut. Da, te poti muta, dar va trebui sa sustii minunatul examen de diferenta. Daca te duci pe sociale, vei da la muzica, desen si latina (obiecte pe care tu nu le-ai facut). Iar la Stiinte ale naturii, POSIBIL sa da-i la fizica, biologie, chimie (aceste obiecte au fost studiate, dar nu la nivel de profil real, specializare stiinte ale naturii, deoarece ai avut o ora, maxim doua de aceste discipline. Orarul fiind ocupat in mare de module). Si te vei putea muta din semestrul 2, daca cum am spus, vei lua diferentele si media ta generala este mai mare, decat a ultimului din clasa in care vrei sa te duci.
Sper ca te-am ajutat. happy
Bafta si note cat mai mari.

1 răspuns:
| Clytia a răspuns:

Cred ca poți și de pe semestrul al doilea, dar mai greu din ce știu eu. Trebuie să dai niște diferențe, iar media să fie mai mare decât ultima din clasa în care vrei sa intri.
Mult noroc!