| Neculceandreea a întrebat:

Am trimis cateva poze la agentia de modeling MRA in sectiunea become a model si mi-au trimis un mail in care m-au invitat la un interviu pentru a imi evalua potentialul de model. Ce va trebui sa fac? Ce probe vor fi si ce se va intampla? Va rog sa imi spuneti si daca trebuie sa am tocuri si cum trebuie sa ma prezint. Multumesc

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Trebuie să mergi machiată cât mai natural, cu unghiile cât mai naturale(nu să arate ca niște semafoare), îmbrăcată lejer, decent, dar cu ceva care să îți evidențieze cât de cât formele, încălțăminte joasă, iar în geantă să ai și o pereche de pantofi cu toc.
Uită-te la clipurile Barbarei Langellotti pe YouTube, că mai dă sfaturi despre asta, eventual uită-te și la Next Top Model By Cătălin Botezatu, că el cu agenția asta lucra în cadrul emisiunii. Dacă înțelegi engleză, găsești super multe clipuri pe YouTube despre cum trebuie să te prezinți la casting.
Nu lua în seamă părerile răutăcioșilor. MRA e o agenție super serioasă. Succes!

6 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Poti sa te prezinti oricum. Ei o sa-ti ceara bani pentru a te promova. O sa-ti puna pozele pe un rahat de site, dupa care nu o sa te mai sune.
In sfarsit, daca vrei sa ai success trebuie sa stii cu cine sa te culci. Catrinel M stie cel mai bine...

| Neculceandreea explică (pentru gratargratar):

Dragule 'gratar', nu cred ca o cunosti personal pe Catrinel ca sa stii cum a ajuns celebra. Nu trebuie sa platesc nimic, din acest motiv am ales si MRA models si nu orice alta agentie de pe strada. Ai patit tu lucrurile pe care le spui mai sus?

| gratargratar a răspuns (pentru Neculceandreea):

Esti naiba. Ce te face sa crezi ca esti mai frumoasa decat alte fete? Uite-te pe Facebook. O sa vezi sute de fete frumoase intr-o singura ora, navigand la intamplare. Toate au dimensiunile unui fotomodel, si chipuri de asemenea.

Chestiunea cu modelingul este asemenea celei cu cantatul. Sunt zeci de mii (si poate sute de mii) de oameni cu voci admirabile, insa doar cativa zeci ajung sa castige traiul din asta. De ce? Pai nu pentru ca ar fi mai buni, ci pentru ca au stapanit de-a lungul timpului anumite relatii intr-un fel sau altul. Piata muzicii e un oligopol.
La fel e si modellingul. Poti sa fi Alba ca Zapada, ca daca n-ai relatiile necesare nu o sa reusesti nimic. Iar relatiile se obtin prin sex. Toata lumea stie... Intreaba-l pe Botezatu. Intreaba fetele alea care au participat la Top Model si alte concursuri d'astea de rahat si vezi ce s-a ales din ele.
Nu fi proasta, ca proaste sunt destule.

MRA agency procedeaza exact in felul in care procedeaza si agentiile de pe strada, doar ca face totul la nivel inalt. Adica transforma curv-ele obisnuite in curv-e de lux.
In sfarsit, sa nu vorbim de Catrinel ca se supara happy Trebuie doar sa dai un search pe google images, si o sa vezi ce fel de poze face Catrinel. Tu crezi ca isi arata curu prin poze fara sa-l vada cineva mai inainte si sa-l testeze? Te inseli. La 16 ani cica poza in reviste pentru barbati. Nu ca imi pasa mie de Catranela asta sau de altele asemenea ei, dar spun pentru naive ca tine.

| DRoqqYY a răspuns (pentru gratargratar):

Este o minciuna sfruntata!
Agentia MRA nu a perceput niciodata vreo taxa de inscriere sau casting - este mentionat si pe site-ul lor aici https://mra.ro/models/become-a-model si aici https://mra.ro/casting/join-us Mie mi-au mentionat acest lucru chiar si in invitatia pe care am primit-o ca sa ma prezint la sediul lor.
Cat despre chestiunea cu culcatul si Catrinel Menghia nici macar nu ma obosesc sa mai raspund
Banuiesc ca esti un baietel care te joci mult sub patura inainte de culcare

| CuzaFlory a răspuns:

Ai reusit?