| anonim_4396 a întrebat:

Am un baiat in clasa si eu il plac fff mult si el ma place pe mine ffff mult.la ziua lui am stat la masa baiatetilor numai de dragul sau (mai ales dupa ce mi-a pastrat locul si mi-a tras scaunul la masa)...este primul baiat pe care-l plac. dar(nu vreau sa ma laud dar asta este adevarul)eu sunt o fata forte frumoasa mi se potriveste orice fel de coafura sau haina(deci uneori si pe mine ma enerveza lucrul asta)dar uneori nu asa bine sa fii perfect nci macar dintr-un anumit punct.atrag multi baieti si eu nu vreau certuri din vina mea si toata lume sare pe mine si ma trage de obraji (de parca as fi un copil)si etc...vai ce frumoasa sunt, etc... si uneori lumea mai ma si deoache(nu prea cred in deochiuri dar de multe ori cand imi este rau nu vad de la altceva ar putea sa imi fie).asa...deci baiatul asta ma place si face totul pentru mine chiar daca eu nu ii cer.se ajeaza langa mine dar pacat ca nu am voie sa stau cu el ca nu ne lasa diriga(nu stiu dc)dar oricum stau langa banca lui si mereu ma face sa rad si imi pastreza cele mai bune locuri peste tot etc... dar prietenii lui incep sa-l urasca(stiu ce fel de prieteni ori fi aia nu stiu). ei il urasc pentru ca mai ales la scoala isi petrece multe pauze numai cu mine.ieri, perietenul sau (unul dintre cei mai buni, care si el ma place si e gelos si vrea sa ma enrveze si pe mine si iuby al meu)i-a zis :bai tu esti fraier! ai ajuns sclavul unei fete?!(ceea ce nu e adevarat pentru ca tot ce face el face pentru ce vrea el nu pentru ca vreau eu). apoi i-a dat o palma semn de gluma dar ia inrosit fata si iuby al meu a vrut sa place si "prietenul" sau s-a luat dupa el si cand iuby s-a intors i-a dat din greseala cu cotul uin barba(mare chestie)...si prietenul sau ia mai dat doua palme (astea serioase)si i-a spus :bai, data viitoare sa itit faci alti prieteni si sa inviti pe altcineva la ziua ta)si mie chiar mi-a parut rau ca s-a batut din cauza mea si i s-a invinetit si fata si a fost si putin suparat pe mine(chiar daca nu i-am facut nimic si nu am intervenit cu toate ca am fost de fata la bataie). acum el zice:da-l incolo! daca nu mai vrea sa fim prieteni asta e! pierderea lui! dar se vede ca e suparat. ce sa fac? este vina mea ca si lui baiatul acela iii place de mine si ca eu il plac pe acesta? este vina mea ca sunt draguta? ajutor!

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ufffffff. draga mea daca va place sa vorbiti unul cu altul, sa stati unul langa altul, sa va confesati sau poate chiar mai mult de ce sa nu o faceti. cei din jur sa se adapteze dupa voi.

| Ruxyana a răspuns:

Pff:*:*
incearca sa vb cu eltonguewinking
sa ii spui ce simti pentru el.winking... ce sentimente ai fata de el.winking...
lasa lumea sa spuna ce vrea...lasati prietenii care nu's de acord cu voi... daca tineti unul la altul.hee hee
altceva mai frumos ca atat nu exista... 2 pers care se iubesc:X:X
chiar ai de gand sa va desparta prietenii?:Sbig grin
lupta pentru elwinking:*:*...pentru ca este prima ta iubirewinking...merita sa incerci:*:*:X:X
bafta:X:X:*:*

| Betty18 a răspuns:

Pisoias are dreptate
este bine sa ai incredere in tine dar nici acum sa fii asa plina de sine. din ceea ce ai zis mie asa mi se parehee hee

succes

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Sincer imi place atitudinea ta cum te descrii ca esti draguta...@pisoias29 ceo critici atat ca e plina de sine... mie imi plac fetele astea ...deci sa reveni happy...normal ca prieteni lui sunt nvidiosi ca ei te plac iar tu il placi pe el si nu le convine...si stiu si eu genu de prieteni...'' a ce bah esti fraier stai dupa asta mha ai uitat cine iti e prieten renunti la noi pentru asta mha...la cate am facut noi impreuna si tu vrei sa ne stricam prietenia pentru o fata...asta vrei mha? dar ei te au in gand numai pe tine...si daca a renuntat la prietenul ala al sau pentru tine inseamna ca el chiar te iubeste parerea mea... dai un pic timp de gandire e suparat acum ca nu se mai baga prietenu ala cu el dar lasa-l 2 3 zile sa se gandeasca mai bine si spune-i... daca el nu mai vrea sa fie prieten cu tine doar pentru ca tu esti cu mine asta inseamna ca nu iti era prieten adevarat...Byee big grin

| pisoias29 a răspuns:

Sincer, nu ca ti-as zice-o in nume de rau... dar esti cam plina de sine...adica te consideri undeva in centrul universului si planetele se invart in jurul tau...thinking hmm...si dai prea multa importanta celor care nu sunt de acord cu relatia voastra...in fine, nu stiu ce sa iti zic... evitati conflictele de genu care se lasa si cu bataie...

| mrproffesor a răspuns:

In primul rand cel care i-a dat o palma nu e un prieten adevarat si faptul ca esti frumoasa e un ghinion ar trebui sa clarificati situatia ca sa nu mai fie alte certuri cu alti baieti sau fete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu draga dar nu ti se pare ca te lauzi prea mult? ce ai tu si nu au alte fete?

| blackjey a răspuns:

Cati aniai?