| Lovξ a întrebat:

Am un baiat in sc si mie imi place foarte foarte mult de el =p~, am incercat sa ma imprietenesc cu el si am reusit cat de cat, am vb pe mess si eu cu el dar si prin intermediul unei prietene incercand sa aflu daca ma place...
Pe mess imi sp ca nu ne potrivim si ca nu simte nimic pentru mine.crying dar fata in fata imi da altceva de inteles cum ar fi "se uita foarte atent la mine si foarte dragut si lung, incerca sa ma bage in seama, trece numai pe lenga mine dar nepasator, intoarce capul dupa mine oriunde as merge crezand ca nu il vad si mai ales se afla intotdeauna in preajma mea si numai langa mine.)" si eu nu mai stiu ce sa faccryingcrying va roog sa ma ajutati cu un sfat.happy

Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Da,Georgiana.na.ce sa-ti zic.in aceeasi situatie ma aflam si eu.fix la fel.se uita tot timpul dupa mine.ma baga in seama numai pe mine.statea tot timpul numai cu mine.si mai ales. vorbeam pe mess cu el ore intregi.(3-4 ore pe zi )
Si am continuat asa. vreo 2 ani...pana cand.am hotarat intr-o zi sa il intreb de ce ma tot priveste asa.de ce vorbeste numai cu mine.la care el a tacut.bun.l-am intrebat daca ma place.a zis : NU! iti dai seama...eu il placeam foarte foarte mult.il iubeam.si in momentul care a zis "nu"(un "nu" apasat asa.) m-a durut sufletul.parca ceva mi s-a rupt atunci din sufletul meu.
Buun.mai trec vreo 2-3 saptamani si ma hotarasc sa ii zic ca il plac.macar sa stie si el.are dreptul asta nu? si i-am spus...la care el:"da.da.eu nu simt nimic pentru tinee."(tin sa precizez ca in momentul ala eu nu i-am zis decat ca il simpatizez.nu ca il plac)
Buun.am inceput sa plang in seara aia.nu mai puteam(vorbeam pe mess cu el). pana cand HOPA! a inceput sa ma linisteasca. zicea cuvinte dulci.de genul ca va fi langa mine tot timpul daca am nevoie.ca asta e.sunt draguta si voi mai gasi baieti pe lumea asta.
Bun.i-am zis ca ii dau ignor ca nu vreau sa-l mai vad.s.m.d.p.
am inchis laptopul.m-am pus in pat.si da-i pe plans.pana cand m-m-am hotarat sa intru din nou pe mess.si sa ii zic ca daca are nevoie de ceva sa imi spuna,, ca il ajut cu orice.i-am zis la care el mi-a cerut nr. de tel. straight face Buun.i l-am dat. Apoi el m-a intrebat cum ma mai simt si asa la care eu i-am zis:Ehh.ma simt mai bine acum.o sa te uit eu si pe tine.in curand n-o sa te mai plac
la care el:aaa.deci ma placi...si eu te plac...dar nu stiu.intr-un fel prietenesc.colegial straight face love struck
si apoi m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am acceptat.
si si in ziua da azi ne mai iubim...eu iti dau un sfat:
Zii ca tu il placi.si vei vedea ca in curand si el te va placea.stii de ce? pentru ca el, stiind ca tu il placi...se va gandi la tine.love struck si te va placeawinking

2 răspunsuri:
| clauu_8350 a răspuns:

Pfff. straight face
cam in aceeasi situatie ma aflu si euhee hee
doar ca ne spunem tbx si chestii din astea,dar cred ca in gluma:-s
nu stiu ce sa spun. incearca sa te faci placuta in fata lui,afla ce fete ii plac,dar nu incerca sa te schimbi in genul d fata care ii place lui deoarece nu merita oh go on cine te iubeste, te iubeste asa cum esti :*. vorbiti mai mult, iesiti afara,; d.etc
te pup si sper ca o sa fi cu el :X

| Orangeee a răspuns:

Incearca sa-i demonstrezi ca iti place de el foarte mult si lasa-i oarecum un "mister" ca sa vada ca poate ascunzi anumite chestii. big grin asa mi-a mers mie!