| DidiChanx3 a întrebat:

Am un catelus chow chow baietel 8 saptamani si vrea intruna sa muste are dintii destul de mari si chiar dor o.O vreau sa stiuc e as putea face cu el sa-l duc la dresor sau e ceva normal din cauza ca-i cresc dindtii ( am observat ca rontaie orce mai ales daca is de fier dar si haine jucarii etc ) Funda

1 răspuns:
| baddgirl a răspuns:

E normal sa muste din lucruri, daca dintii sunt inca in crestere o mananca si o dor gingiile, si cand musca isi calmeaza senzatiile alea, care sunt oribile.I-ai jucarii dinalea din silicon speciale pentru cateii care au dintii in crestere.Da o fuga pana la un pet shop si vorbeste cu un specialist si vezi ce-ti recomanda happy