| KikiRiki98 a întrebat:

Am un coleg care o iubeste pe prietena mea si colega mea de banca.Problema e ca prietena mea nu il place, ba chiar il uraste.Toti colegii isi bat joc de asta si nu o lasa pe prietena mea in pace. Ea i-a spus la baiat ca nu-l place si ca-l uraste dar nimeni nu ia in seama. Ce sa faca?
Funda pentru. cel mai bun raspuns. :*

Răspuns Câştigător
| lordbogdan a răspuns:

1. Ar trebuii sa fie indiferenta si sa ignore comentariile rautacioase.
2. Ar trebuii sa puna la punct lucrurile si sa incerce sa le spuna tuturor ceea ce crede.
Daca nu functioneaza, eu as sfatuio sa-i oblige so inteleaga. happy

3 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Sa se puna cu alt baiat si cu acel coleg sa nu vb deloc.

| HappyCandy a răspuns:

Noi putem primi mai multe critici, dar in veata trebuie sa te inveti ca exista si "sarat" nu doar "dulce". Sentimentele nu pot veni pentru ca cineva te obliga.Deci ceilalti nici nu ar trebui s-o umileasca de asta.Iii urez mult succes.

| BimboOo a răspuns:

Pai...eu zic asa Sa se poarte foarte foarte frumosa ii zica vorbe dulci cum ar fi:Frumoaso,, dragutzo... si sa-i exprime asta nu prin cuvinte Sper sa-l ajute!