| anonim_4396 a întrebat:

Am un cont de facebook in care mi-am pus poze cu mine. Ieri mama le-a vazut. Si a zis : "Ai pus poze cu tine? Da de ce? Cine vrei sa te vada? Cine stie cine te cauta pe facebook!? Te mananca? Imediat le stergi!" Ce puii mei vrea sa zica? Cine sa ma vada?! LOL. Da treaba e serioasa nu ma lasa. Daca aduc discutia face : " Faci ce vrei ". pe un ton... oh go on. Deci nu stiu cum o conving sa ma lase... E penibil! sad

5 răspunsuri:
| asjdhkas a răspuns:

Poate ai pozat ciudat, sau nu vrea sa te vada baieti sa pornesti conversati tampite cu ei...depinde cum e de obicei, va certati des, conteaza si asta!

| anonim_4396 explică (pentru asjdhkas):

Pai da, ne certam des. Si cred ca e vorba de baieti... Dar am 13 ani si nici macar nu am multe poze. Am cateva si sunt normale. Adica gen cu o floare in mana cu chitara sau pur si simplu cu prietenele. Nu e cine stie ce. Nu o inteleg... sad pana si varamea de 9 ani are poze cu ea pe facebook. SUTE de poze

| asjdhkas a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci ii e frica sa te lase sa fi libera.

| selysol a răspuns:

sad imi pare nespus de rau pai incearca sa vb cu ea si explica-i ca multe persoane u cont pe facebook si de asemenea au si poze cu ei. explica-i ca iti poti priva contul si sa adaugi doar persoane pe care le cunosti in felul acesta nu te vad strainii nedoriti happy multa bafta si sper ca te-am ajutat:*

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Nu e penibil.E ingrijorata pentru ca, adevarul este ca pe facebook poti fii urmarita luni de zile de catre posibili "pesti" daac pot zice asa.Te expui este adevarat este ingrijorata pentru siguranta ta pentru ca realizeaza ce pericol poate sa reprezinte internetul.E prea protectiva e adevarat dar mai bine decat deloc.Incearca totusi sa o faci sa inteleaga ca daca ar fi asa oricand ai putea fii rapita de traficanti, pedofili etc. chiar si pe strada. thinking incearca sa aflii ce o deranjeaza de fapt cel mai tare la lucrul asta.