| anonim_4396 a întrebat:

Am un cos umflat in frunte si am ales sa nu il storc. ce pot sa fac ca sa dispara sau macar sa nu mai fie asa ca un cucui pana maine? sa dau cu pasta de dinti?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Merge.....sau rostopasca!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am avut foarte multe coșuri si puncte negre, dar am reușit sa scap după ce am fost la doctor si mi-a dat un tratament eficient.
Din experiența mea cu acnee iți recomand pentru coșuri umflate sa iți cumperi ulei 100% pur de arbore de ceai (tea tree) de la Thurday Plantation.
Trebuie sa pui câteva picături pe un bețișor de ureche si apoi dai pe cos. In scurt timp, o sa vezi diferența, coșul o sa se dezumfle si apoi o sa dispară complet.
Îți recomand sa schimbi săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai (tea tree) pentru a preveni excesul de sebum si pentru o curățare eficienta a tenului.

| LastMimzy a răspuns:

Incearca cu pasta de dinti, uleiul acela de la rostopasca sau daca ai sau poate o prietena de a ta are unguent de la Avon din gama clearskin, e micut, are 15 ml si face cosurile sa dispara in 3-4 ore

| Giulia89 a răspuns:

Putin bicarbonat cu putina apa pui pe cos si il lasi acolo pana maine dimineata happy

| maryyy99 a răspuns:

Merge si cu psta de dinti da e mai bun spirtul