| Misiss a întrebat:

Am un cunoscut, are 25 ani, eu 16, deci diferenta e 9 ani.Cum sa aflu daca ma place? in general noi nu comunicam, el e cunoscut de al tatalui meu, si astfel iesim doar in companie mai multi sau in compania tatalui meu.Cum pot sa aflu deci daca ma place? Daca ma priveste ades in ochi, imi zimbeste si se rusineaza in prezenta mea, ma numeset Anuta, cum sa inteleg?

Răspuns Câştigător
| ashvarya a răspuns:

Pai anutza daca crezi ca iubesti si else intimideaza si esti mai dezghetata fa si u primul pas invita-l si sa fiti numai voi doi unde vei putea sa zici.insa trebuie de luat in consideratie si daca are sau nu iubita daca stii exact ce vrei si esti de parere ca ti se potriveste incearcarea vina n-are, un ultim sfat gindeste-te sa nu fie o simpla atractie

4 răspunsuri:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyOff, draga Anuta, nu vreau sa te descurajez, dar un baiat de 25 de ani sa placa o fata de 16 ani, e putin cam greu de crezut.Eu as vrea sa-ti pun problema altfel:Esti sigura ca tu il placi, pentru ca multe fete de varsta aceasta plac baiati mai mari, dar cred insa ca tu doar te simti atrasa de el, si nimic mai mult.De ce nu incerci sa comunici si sa-ti faci prietenii de aceeasi varsta cu tine, pentru ca sincer, cred ca vei avea de suferit, adica gadesteste-te ptin, el peste 3 4 ani va avea 28 29 de ani, cine stie cand si cum se va insura, tu esti micuta, nu spun ca nu exista situatii, uite intre mama si tatal meu este o diferenta de 9 ani jumate, dar totul va veni cand vei mai creste tu.Pentru ca sincer acum trebuie sa afli ceea ce iti place cu adevarat si nu trebuie sa te lasi condusa doar de un impuls, ca sa nu ai de suferit.Imi pare rau daca nu te-am putut ajuta.Ai grija de tine!happy

Răspuns utilizator avertizat
| gyovany95 a răspuns:

Fa-ti alt id si spune-i ca esti o prietena a ta si ii zici ce ai de zis si e va riostahappy...si abia dupa poti risca sa faci primul pas, pentru ca daca il cunoaste pe tatal tau, e posibil sa nu se termine pre ok

Răspuns utilizator avertizat