| Gabriella1918 a întrebat:

Am un exercitiu din tema de vacanta de la romana pe care nu il pot rezolva din cauza cc inca nu am citit Hagi-Tudose de Barbu Delavrancea... Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscatoare...Cam asa suna exercitiul ::" Reaminteste-ti finalul nuvelei Hagi-Tudose de Barbu Delavrancea. Compara nuvela Doua Loturi cu Hagi-Tudose, avand in vedere situatia finala. Formuleaza intr-un enunt o concluzie referitoare la tema banului,"

DAU FUNDA CELUI CARE IMI RASPUNDE CORECT!

1 răspuns:
| AnaAmalia31 a răspuns:

Uite un rezumat al intregii nuvele Hagi-Tudose : http://www.referat.ro/......0a512.html