| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care e de treabă,ne cunoastem de mult timp si avem incredere unul in celălalt.Ok,problemă e că il ia gura pe dinainte mereu,aruncă vorbe aiurea,face glume proaste,normal că ii raspund cu aceias monedă(totul in spirit de glumă,normal). Adevarul e că cateodată mai incep si eu. Mă supăr cam repede de obicei,mă gandesc să rup legaturile cu el.Ce ziceti, se merită?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Spune-i pe sleau ca te deranjeaza glumele lui.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| BTWIN a răspuns:

Mai bine ai incerca sa-i spui ca te deranjeaza glumele lui decat sa rupi legatura... Daca va intelege e bine, daca nu inseamna ca nu te merita ca prieten(a)

| Barbulescu_Ilinca_1991 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa rupi legătura cu el dacă si tu ii răspunzi cu aceeasi moneda. Dacă te superi, atunci ar trebui sa vorbesti cu el big grin. Dacă aveți încredere unul in celălat va înțelege. Eu zic sa nu te superi așa de repede pentru ca si tu faci misto de el. big hug. Știi cum se zice,, Ceea ce tie nu iti place, altuia nu ii face"