| Anonim_5757 a întrebat:

Am un prieten de aproape 8 luni.Totul a fost bine pana acum ceva timp, De cateva saptamani nu ma mai suna el(asteapta sa-l sun numai eu), nu-mi mai acorda acceasi atentie ca si pana acum.Inainte isi dorea sa stea cu mine cat mai mult timp, acum numai e asa. Ii las libertatea de care are nevoie.acum cand ne vedem 1 ora mi-o acorda mie iar 3 jocului pe calculator si televizorului, chiar daca suntem amandoi.De ce se comporta asa? ce credeti ca ar trebui sa fac... puup

Răspuns Câştigător
| Stixie a răspuns:

Incearca sa il faci sa petreaca mult mai mult timp cu tine.iesiti undeva, faceti un sport prin care aman2 va simtiti bine, joaca-te si tu pe calculator cu el:d(P. S. poate asta ii va placea) orice, doar incercati sa va ocupati timpul. poate el se plictiseste si e dornic sa faca ceva nou.Succes!

8 răspunsuri:
| www a răspuns:

Intreaba-l care e problema, de ce se poarta asa.

| denisa0906 a răspuns:

Sal. cel mai bine ar fi sa discuti cu el.intreaba`l de ce se comporta asahappy zi sa fii sincer... poate ca iti ascunde ceva.intreaba`lhappywinkingbafta

| simona_2554 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie, ceea ce am facut eu a fost sa plang fara sa ma vada nimeni si nimeni sa stie ce e in sufletul meu, dar mai apoi mi-am dat seama ca daca continui asa ma distrug singura si am vorbit cu el explicandu-i ca situatia dintre noi ma afecteaza foarte tare si amandoi am decis ca ne-am indepartat unul de celalat si am inceput amandoi sa fim mai atenti si acum ne este bine!
sper ca el sa-si revina si sa vada in tine fata de care s-a ingragostit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, e cam indiferent, oare nu s-a plictisit? nu cumva s-a strecurat rutina in relatie? Sunt sigura ca il poti face sa-ti acorde toata atentia, sa uite complet de calculator si televizor, doar esti fata isteata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori i-ai facut tu ceva si de aceea se poarta asa, ori poate nu-si da seama...sau poate ca e doar indiferent si i se pare ca e normal sa se joace si el ca baietii,,, sau poate s-a plictisit de tinesad

| Anonim_5757 explică:

Am vorbit astazi cu el.Am discutat despre noi si mi-a zis ca nu vrea sa ma faca sa sufar, poate ca mai greseste. dar ca are el grija de mine, de cel mai scump lucru al lui. M-am jucat cu el azi, am ras... a fost bine.multumesc din suflet tuturor...sunteti niste oameni minunati!

| mihaela01 a răspuns:

Eu tot cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, dar ca sa iti spuna adevarul pentru inceput zii ca oricare ar fi adevarul tu nu o sa te superi, ceva de genul asta...

| ammy a răspuns:

Poarta o discutie cu el ...eu cred ca s-a cam plictisit si ca vrea sa fie cu o fata pe care a cunoscut-o de curand...capteazai atentia prin ceva diferit .arata-i ca ai asii in maneca .si demonstreazai ca tii la el intr-un mod mai special... Sper sa-ti fie de folos sfatu!happy