| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten si vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum sa ii zic.Nu vreau sa ma despart de el ca sa conportat urit cu mine sau ceva de genu dar chiar nu mai simt nimic pentru el... poate ati trecut si voi prin asta si puteti sa im dati un sfat

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să vorbești cu el deschis fără să-i distrugi sentimentele.
Pa, pa.

| HBK a răspuns:

Pai ca sa nu ii ranesti sentimentele sau sa ii para ca iti bati joc de el, il iei deoparte si ii spui exact ce ai pe suflet, are dreptul sa stie si el, ii spui ca nu mai simti nimic pentru el, pentru nimeni, ai o perioada mai nepotrivita si vrei sa fii ceva timp singura.Sau ca nu vrei sa-ti bati joc de sentimentele lui prin faptul ca nu mai simti nimic pentru el.

| Yly a răspuns:

Adevărul e cel mai simplu, cel mai crud, doare, dar o să treacă el peste. happy

| iZe. a răspuns:

Da, tocmai prin asta trec acumstraight face.
Deci, inTai vezi cum e baiaTul, poate chiar tine la tine, si o sa faca ceva prostesc dupa:-s.
Si 2 daca chiar tine la tine si asa, pune`ti in cap'IL iubesc, Il iubesc'
si daca nu merge, chiar nu mai simTsi nimic, v0rbeste cu el:-s
spune`i ca nu mai simTi nimic pentru. el, si decat sa stai asa cu el mai bine va vedeti fiecare de viata lui:-s
Sper sa inTeleaga si sa ramaneti prieteni!
bafTa.

| claudiu27_7247 a răspuns:

Http://despartire-usoara.blogspot.com/.Intra aici cu incredere si te voi ajuta.