| mister_2642 a întrebat:

Am un tic in a spune "stii" cand vreau sa explic ceva unor persoane.Devine enervant... deoarece multi mi-au atras atentia, intr-adevar este enervant! Poate stie cineva vreun "leac". Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Leagati un elastic de borcan pe mana si cand zici "stii"tragi tare de el ca sa te doara...si o sa te inveti mintebig grin
iar daca nu merge [eu cred ca merge] atunci incearca sa gasesti alt tic cu care sa il inlocuiestii. unul mai putin enervant.ca de exp:"" ă"" sau "si"sau ""mmm"sau "hmm"". mie faza cu borcanul mi-a functionat la injuraaturibig grin m-am "lasat""big grin Funda?

| NoCharachter a răspuns:

E simplu! gandeste ce spui inainte sa te afirmi. gandeste-te la fiecare propozitie pe care vrei s-o spui, asa o sa te indrepti.

| Alex_7297 a răspuns:

Hahaha, "ăăăă" în afara faptului că e foarte enervant arată şi incoerenţă, care e strâns legată de prostie! Rămâi la "ştii", decât să treci la "ăăăă". Părerea mea!

| viseaza a răspuns:

Asa fac si eu deci explic si imi vin asa idei scurte si zic stiii[...] stiiiii[...] stii. da e f naspa mi s. a atras atenitai si mie. inecarca cu elasticu da vezi sa nu incerci cu "aaa" ca pare ca draculaughing si ar fi okai sa nu te vada luemea cu elasticu ca sa nu te creada dus cu plutalaughing

| freestyler95 a răspuns:

La fel am si eu.Si mama ma atentioneaza si tot nu ma corectez.