| SiMpLa a întrebat:

Am unghiile exfoliate si am auzit ca e bun uleiul de ricin, dar cum sa procedez? il dau seara si apoi ma spal cu sapun sau cum ca nu pricep? mersi

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Tine cateva minute unghiile intr-un vas in care ai pus ulei de masline caldut si cateva picaturi de suc de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inghite macar o lingurita din acel ulei, dar nu inainte de a te aproviziona cu un bax de hartie igienica laughing

| camisca a răspuns:

Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate.