| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca ceilalti stiu cine i-a punctat. Cum aflu cine, ce punctaje mi-a dat? Sub raspunsuri nu se afla decit punctele acumulate.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In pagina fiecarui user, la profil, sunt voturile pe care le-a dat in ultimele 60 de zile. Daca ai rabdare, verifici la fiecare user pana afli. Te ajuta daca iti restrangi cercul pe baza unor suspiciuni. Sincer mi se pare o pierdere aiurea de timp.

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Scuza-ma, dar ai ceva cu cineva, sau? Eu si inca f. f. f. multi altii de aici, raspundem pentru a ajuta, nu pentru puncte! Gandeste logic, ce castigam stand ORE aici si dand, altruist, informatii altor necunoscuti? Doar multumire sufleteasca, crede-ma! Dar, prin tot ceea ce facem fiecare, BUN, aici, inlaturam mult din raul potential, ce se poate intampla! Amin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as fi fost curioasa de la cine am primit 2 stupid pentru raspunsul meu la intrebarea "cine este cel mai mare poet roman". raspunsul meu era M. Eminescu. happy Crezi ca imi ajuta la ceva sa iau la rand userii care nu ma sufera si sa le verific lista? Nu! Fiecare voteaza dupa constiinta, dupa sufletul lui. Fiecare traieste cum gandeste si gandeste cum traieste. Oricum nu poti schimba nimic. Intreaba ce doresti, raspunde cum stii si incearca sa nu te preocupe punctele; ajutam chiar cu un raspuns punctat cu stupid, pentru ca macar ne-am straduit sa dam atentie intrebarii cuiva, am vrut sa ajutam si, asta conteaza. Gustul amar care ne ramane pe TPU cateodata, il indulcim in viata reala cu prietenii si familia, ei ne cunosc si ne apreciaza. Aici nu facem decat sa dam un pic din sufletul nostru, asa cum este el, dar il oferim celor care asteapta raspuns.

| Parintele a răspuns:

Eu nu stiu.PsihoSex si oliana, incercati sa raspundeti la intrebare.Altfel sunteti off, iar asta se sanctioneaza pe site-urile serioase!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum sa aflii imediat, decat daca banuiesti vreun user.si atunci intri pe profilul sau, si dai la Voturi date de X IN ULTIMELE 60 DE ZILE.si acolo vei vedea ce fel de voturi a dat si cui.

cami
| cami a răspuns:

Ar trebui sa-i vizualizezi fiecaruia profilul si sa vezi ce puncte a acordat.si daca te gasesti pe acolo e de bine...noroc ca nu par si raspunsurile "stupid" ca altfel.hee hee mare zarva ar fi iesithee hee

| kufu a răspuns:

Ar fi interesant de stiut cine ce si cum... Si eu am intrebari punctate cu Stupid si mi se pare total aiurea... dar... daca cineva vede ca am multe intrebari punctate cu stupid, pe viitor poate nici nu baga in seama raspunsurile mele... Am vazut si la Experti TPU raspunsuri foarte bune (parerea mea) punctate cu Stupid. Pe site intra si pusti de 10 ani care bifeaza ce li se pare lor "cool" cred... E corect?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PsihoSex si Oliana, va pripiti in a trage concluzii. Daca va uitati la la mine, o sa vedeti ca-s nou pe site-ul asta. Deci nu-i cunosc inca "secretele", abia le descopar. Initial am mai raspuns pe ici si colo, si desi am vazut ca existau niste aprecieri ale raspunsurilor la ceilalti, nu le-am dat atentie.
Aseara insa, am citit la raspunsul cuiva care se arata indignata de punctajele primite si abia atunci am verificat si eu daca am primit aprecieri.
Deci e vorba de curiozitate nu de antipatii. Acum ma uit la aprecieri deoarece sint curios cam ce parere au ceilalti, daca le-au folsit raspunsurile sau nu. Chiar ma minunez cind vad raspunsuri (date de multa lume), ca fiind etichetate "timpite", desi sint pertinente.
Ca sa revin la mine, am intrat in profil tot din curiozitate si am descoperit citeva poze, iar deasupra scrie "persoane pe care le-am ajutat", dar nu-mi amintesc intrebarile lor, pentru ca am dat prea multe raspunsuri, ca sa mi le amintesc pe toate si cui.
Am facut click pe una din poze si m-am trezit in profilul persoanei, unde multi au o lista mare de persoane ajutate si de prieteni.
Deci in concluzie, in afara de faptul ca am descoperit site-ul asta intimplator si am inceput sa mai raspund si eu unor intrebari, sint curios si cum functioneaza.
Lucrul asta l-ati fi constatat singuri daca ati fi vazut ca sint nou. Ar fi fost clar ca sint curios, ca nu aveam timp sa "am ceva cu cineva".
Mai mult de atit. Din raspunsuri reusesti sa-ti faci o parere despre cineva, vezi cam cum gindeste si poate asa o sa am si ceva persoane la rubrica "prieteni". Stiu si eu, orice-i posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kufu, poate ai dreptate, totusi ma-ndoiesc. Cum spui si tu, unele aprecieri sint la misto. Am scris si in primul raspuns, ca si eu am descoperit asta.
Nu cred ca esti apreciat dupa numarul si felul voturilor, cred ca esti apreciat dupa raspunsurile oferite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum vad ca scrie aici sa aleg un cistigator. Destul de greu, mi-ati raspuns aproape toti la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mai complicat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oliana nu vorbii prostii. daca ne uitam la tine in profil vedem cate voturi stupid si nefolositor ai dat. dar stai linistita cineva te pazeste.