| Bogdana a întrebat:

Am vazut multe articole pe internet dar si in reviste dar nu imi dau seama ce inseamna: "trinunghiul amoros" ma puteti ajuta? mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Sotul, sotia si amanta /amantul. Daca amandoi au pe altcineva fac un patrat amoros!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Triunghiul amoros inseamna cand intervine o terta persoana intr-o relatie. Totul se complica. Se poate ca o persoana sa se indragosteasca de ambii parteneri. S-a intamplat ca dupa o astfel de situatie sa locuiasca impreuna trei persoane ca o familie ( ciudata familie ).

| Silvia a răspuns:

Din cate stiu eu, un triunghi amoros inseamna ca 3 oameni traiesc o poveste de dragoste.Acum nu stiu daca ei stiu unul de altul, dar cam asta stiam eu:-?:D
Citeste si aici : http://www.google.ro/......http?/url

| clauss a răspuns:

O iubire in 3

| just|breathe a răspuns:

Pai.triunghiul amoros inseamna, din cate stiu eu cand o femeie este placuta de 2 barbati sau invers si nu se poate hotari pe care il iubeste mai mult.big grin

| pisoias29 a răspuns:

In opera "o scrisoare pierduta" era vorba de un triunghi amoros ...doua persoane sunt impreuna si intervine la un moment dat un amant/amanta

| adsfsf a răspuns:

Sa zicem ca x, y si z fac parte dintr-un triunghi amoros. x iubeste pe y, y pe z si z pe x. Cam asta inteleg eu din triunghi amoros happy

| andrew_9324 a răspuns:

De ex: tu, fosta ta prietena si actuala ta prietena, esti derutat in privinta lor, inca o iubesti pe anterioara, dar tii la actuala, te intalnesti cu aman2, cam asta ar insemna... sper sa nu gresesc si sper ca ti am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba despre 3 persoane care cder ca se iubesc reciproc dar nu se stiu intre ele, traiesc o poveste de dragoste, adica intr-un cuplu intervine o a treia persoana.