| ClaraZ a întrebat:

Am vazut multe intrebari de la tineri care vor sa stie de pe acum cum sa se imbrace in prima zi de scoala.Niciunul nu vrea sa auda de acea uniforma si camasa.Intrebarea este de ce? Scolile la care sunteti va permit sa nu veniti in uniforma? Eu cred ca este dragut sa vad pe cineva in uniforma, imi dau seama ca este elev (macar in prima zi de scoala). La liceul unde sunt eu este obligatorie.La voi nu?

Răspuns Câştigător
| Laurici :x a răspuns:

Da, si la noi, cel putin camasa si cravata, sunt de aceeasi parre cu tine! scoala e scoala strada e starada, adica trebuie sa fie o diferenta de comportament si tinuta. Ce-ar fi sa venim la scoala in bermide, un tricou decoltat pana la buric si papuci cu deget.Nu ar mai semana a uniforma, ar trebui sa aratam lumii ca suntem niste elevi model, si ca, prin unuforma noasta ne reprezentam scoala! bravo! vad ca esti o eleva model!winking succes in noul an scolar! pawave

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La noi poti sa vii oricum imbracat. Daca esti fata, arati bine, te imbraci mai sumar si vii la geografie ai 10 asiguratraised eyebrows
Ne cer tinuta decenta dar nu prea se sinchisesc ei cum aratam.In cancelarie mai barfesc extremele(n-as afirma asa ceva daca nu as fi auzit cu urechile mele) dar in rest conteaza ce ai cap si nu pe tine

| JustMe a răspuns:

Noi avem ca uniforma doar o vesta:-& care e de'a dreptul groaznica. Arata ft naspa, plus ca te mananca pielea din cauza materialului. Cica e obligatorie, dar aproape nimeni nu o poarta.

| nobody_9468 a răspuns:

In prima zi sau primele zile cred ca voi fi cat pot eu de eleva. Oricum diriga mea e cam frustrata si ne pune sa avem sacourile alea oribile pe noi tot anulstraight face.
De ce nu vrem sa purtam uniforma? E bizara, negru-alb e de-a dreptul aiurita, fara inspiratie.Asta este motivul, plus ca daca nu o poarta toti, eu de ce as purta-o?
Si la mine este obligatorie{cica}, dar e pentru care n-are alte haine sau ceva de genu'...care vrea sa se dea fata cuminte in fata profilor si de fapt umbla pe dupa scoala cu tipi pedofili, cu tigara, berea in mana...Si nu, chiar nu vreau sa par fata cumine, daca voi putea doar voi fi, dar ca aparenta voi ramane aceiasi nebuna.

Bafta.

| oareux a răspuns:

Da.si la noi sunt obligatori. Numai ca inca nu am uniforma vine abia in prima saptamana de scoala sa ne ia masurile. Si nu numai eu cred ca si cei mari o sa isi faca altele probabil le-au ramas mici. Ideea e ca in prima zi de scoala nu e chiar scoala. E festivitatea aia, primesti cartile, vezi noi colegi ( in unele cazurilaughing) si ce se mai face. Si nu poti sa vi chiar in uniformahappy

big grin

| ladygaga a răspuns:

La mine la scoala nu sunt uniforme.

Fiecare se imbraca cum vrea.

Unele scoli sunt mai exigente.

Mie una nu mi-ar placea sa port uniforma.

| iamaprincess a răspuns:

Si eu la scoala la care sunt avem uniforme, nu sunt cine stie ce dar, toata lumea e obligat sa le poarte zilnic, la noi, cine nu are uniforma e pus absent.

| foxi a răspuns:

Nu copii sunt vinovati! Parintii cu fite care au luptat sa nu se poarte uniforma! Rezultatul...sarcini la 16 ani, etc!

| IrInA_3016 a răspuns:

La mine la scoala nu se poarta uniformasad as vrea sa avem uniforme! atunci cei si cele cu fite nu ar putea sa vina cu haine de firma si sa se dea marilaughing parerea mea!