| mardeamor a întrebat:

Am vazut odata un film "craciunul" era cu niste soldati insa mai demult si nu stiu unde as putea sa il caut sa il vad sau ceva secvente din el cateva detalii despre el.stie cineva? mersi mult

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa fie oare "Merry Christmas"? Adica filmul care povestea cum, in Primul Razboi Mondial, pe perioada Craciunului, soldatii din ambele tabere au iesit din transee si au petrecut impreuna, uitand ca erau inamici?
Incearca sa intri pe site-ul IMDB, sa tastezi ceva gen "Christmas" si iti va da rezultate in lb. engleza, astfel incat, poate gasesti filmul dorit.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Uite. Asta sa fie?
http://www.imdb.com/title/tt0424205/