| Daniiiiiii a întrebat:

Am vazut recent o intrebare care suna cam asa : Mai exista baieti care sa iubeasca o fata cu adevarat? Va intreb si eu. mai sunt fete cuminti in ziua de azi? De mult nu am mai vazut o fata fara tone de machiaje pe ea, care sa nu sara din Bula-n bula. intelegeti voi.

Răspuns Câştigător
| sophieLY a răspuns:

Fete cuminti? Crede-ma ca exista. Sunt fete care seara, in loc sa se pregateasca sa mearga in club, prefera sa stea in fata blocului cu cei mai buni prieteni ai ei si sa rada ca prostii. Fete care nu sunt ofticate ca nu au mii de like-uri la poze, fete care poate nu au sute de prieteni, dar care au prieteni adevarati. Cu machiajul, sunt partial de acord cu tine, dar un fond de ten cu acoperire medie sau mica, putin rimel si luciu de buze, nu vad de ce nu ar fi ok. Sunt fete care se machiaza astfel incat sa fie cat mai naturale, dar nici sa se vada toate imperfectiunile fetei. Cu faza cu "bula-n bula", nu prea sunt de acord, pentru ca eu personal, ma consider prea micuta sa am o relatie serioasa de vreo 2-3 ani. E bine sa experimentezi, atata timp cat nu pui prea mult suflet si atata timp cat nu iti bati joc de cel de langa tine.

| Daniiiiiii explică (pentru sophieLY):

La faza cu machiajul. eu unul apreciez simplitatea.Am prietene care si cu putin rimel arata ingrozitor, iar celelalte arata superb machiate..Si cu bula. eu ma refeream. azi ti-o tragi cu unu, maine cu altu si tot asa.

7 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

Da, mai sunt fete cuminti si fara tone de machiaz, insa acelea sunt chitite pe carte, nu pe prietenii.
Si da, exista si baieti care sa iubeasca o fata cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si baieti care mai iubesc cu adevarat si fete cuminti ca sa zic asa. Intr-adevar din ce in ce mai rar gasesti un baiat serios care sa te iubeasca si sa iti arate asta si tot asa de rar gasesti o fata care sa nu fie cam "curva" adica mai mult dezbracata si care azi e cu cineva, maine se desparte si poimanie e cu altul. Exista baieti si fete pentru oricine, trebuie doar sa nu ne pierdem speranta si sa le cautam.
Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Dar oare mai există fete cuminţi?! Mai există oare băieţi care să iubească sincer?! ". Frate, dar sensibili mai sunt unii după ce sunt părăsiţi de partener(ă).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linsitit...sunt multe fete cumnti, dar, ca sa gasesti una ai nevoie de timp si multa rabdare...
Bafta!

| EAlice a răspuns:

Bine. niste intrebari tampite, si? Tu ce vrei de fapt, sa iti raspunda lumea ca sa raspunzi tu, sau doresti sa afli tu rapunsuri la acestea? Poi o sa iti raspund : Exista fete ca-lumea, si pitipoance, sau *** care umbla dupa bani si interese. Trebuie sa cauti mult in timpu acesta, dar exista. Iar baietii, inca mai sunt unii, specimene foarte rare ce e drept, insa mai exista. Uite, daca folosesti rasunsul meu ca raspuns la o alta intrebare, nu ma supar, insa asi merita si eu ceva. nu crezi?

| Prose15 a răspuns:

Alea sunt prea urate