| Lolkkk a întrebat:

Am voie cu boxa portabila la liceu? Si dacă ma vede directoarea cu ea o poate confisca de tot?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ti-o poate confisca, fiindca nu ai voie sa duci asa ceva la scoala, acolo mergi doar cu caietele si cartile, doar ca sa inveti.
Directorul iti poate confisca boxa si parintii tai vor fi chemati la scoala, iar tu primesti nota scazuta la purtare pentru indisciplina.
Nu inteleg, tu crezi ca scoala este bataie de joc, sau ca mergi la distractie acolo?
Daca vrei sa asculti muzica, apai cumpara-ti casti si pune-le in telefonul tau si pana ajungi la scoala, asculta ce doresti.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de regulamentul intern al scolii.

| MistarGoGu a răspuns:

Dacă deranjezi orele da dar la sfârșit de program trebuie sa o înapoieze! Directorul nu ESTE POLITIST și nu are drept sa confiste obiectele elevilor!
Este abuz în funcție confiscarea de obiecte ale elevilor cât timp ele NU sunt folosite în timpul orelor și NU deranjează procesul de învățământ!

| MistarGoGu a răspuns:

Și cu o arma dacă ai veni la școală un profesor sau directorul NU are dreptul sa te atingă sau sa o confiște! Obligatoriu anunță POLITIA!