| Maria_Ana_2002_C6sr a întrebat:

Ana a avut un iubit pe nume Luca relatia nu a rezistat prea mult deoarece parinti au intervenit si au vazut pe Facebook ca este mult mai mare de cet mine dar nu era asa el si-a pus o data de nastete mai mare si uite asa ne-am despartit. A trecut aproape un an si Ana si-a facut un nou iubit pe nume Semy se simtea foarte bine vorbind cu el a inceput sa tina foarte mult la el il iubea foarte mult felul in care ii vorbea faptul ca o facea sa rada.Au facut doua luni de relatie.Intr-ozi in care iubitul ei nu a vorbit cu ea pentru ca a avut o problema de famile fostule ei prieten ia dar mesaj si a intrebat-o daca il mai iubeste si e i-a zis ca va ramane o persoana special in inima ei dar nu crede ca va putea sa mai fie cu el.El tot ii zicea ca o iubeste si ca o va iubi mereu. Aceste cuvinte i-a dat toata lumea peste cap si ea mai simtea ceva pentru el dar nu vroia sa se desparte de iubitul ei. ce sa faca Ea inca mai simte ceva pentru Luca dar nu vrea sa se desparta de Semy.Ce sa faca?
sad sad

Răspuns Câştigător
| Andreeamarin112 a răspuns:

Trebuia să faci ceva atunci când ai tăi ai intervenit, acum degeaba mai încerci. Dacă relaţia de acum merge bine şi nu există discuţii şi certuri, nu-i da cu piciorul. Cât despre Luca, trebuia să dovedească părinţilor tăi că vârsta de pe Facebook nu este adevărată şi că el de fapt are vârsta respectivă arătând buletinul. Ţine de relaţia de acum şi continuă cu Semy, uită de Luca, părerea mea e că şi-a pierdut şansa, cât tu şi el pentru că n-aţi fost în stare să ripostaţi cu câteva vorbe şi o simplă dovadă că vârsta de acolo nu este corectă. Sper că te-am ajutat. happy

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, e probabil sa fie doar euforia de moment si de fapt sa nu mai simti ceva in mod special pentru Luca. Mai asteapta o saptamana si daca te simti tot asa eu zic sa vorbesti cu actualul si sa stabiliti ce e de facut. In perioada asta sa nu mai vorbesti deloc cu Luca ca sa nu-ti influenteze decizia si poarta-te cu Semmy ca-n mod normal sa vezi daca lucrurile revin. Eu zic ca ar merita incercat iar daca v-ati inteles bine in perioada aia. Inca sa tina un tip la tine dupa atata timp nu e chiar de aruncat in vant.

| whatevernvm a răspuns:

De ce ar vorbi cineva despre sine la persoana a 3a?

| Dil a răspuns:

De ce vorbeste Ana la persoana a3a despre ea?

| Maria_Ana_2002_C6sr explică (pentru Dil):

Pentru ca asa vreau lasa-ma in pace