| Mary12 a întrebat:

Anu' acesta nu stiu ce sa fac ...sa aleg un brad adevarat sau unul artificial? Explicati-mi de ce ar fi mai bine adevarat sau dc ar fi mai bine artificial laughing Dau fundita

Răspuns Câştigător
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Pai mie imi place cel adevarat chiar daca costa mai mult macar da casei un miros frumos. de ex : la mine in casa nu miroase a cozonac... si singurul lucru care il pot avea sheu si sa fie specific craciunului este bradul chiar daca nu il poti pastra si anul viitor ca cel artificial totusi miroase frumos si cred ca o sa iti faca placere sa il ai in casa.

10 răspunsuri:
| Criiiis a răspuns:

Da se pasteraza mirosu de craciun da oricum economisesti si bani pentru ca bradu artificial te tine.pe cand bradu natural trebuie sal platesti in fiecare an si implus bradul natural mi se pare mai chel decat cel artificialhee hee. Sper sa te fi ajutat love struck

| Ryuuzuka a răspuns:

Cel adevarat. miroase frumos si asa s-ar pastra atmosfera de Craciun PS: Ai un catelus adorabil:X.

| uzitarG a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine alegi unul adevarat deoarece se pastreaza mirosul acela...de craciun! :Xbig grin

| Ionela_6633 a răspuns:

Ma gandesc la unul artificial pentru ca pe ala in ai in fiecare an si nici nu face mizerie...si mirosul de brad adevarat nu stiu ce sa zic dar sunt parfumuri pentru camera cu miros de bradhappy

| Aesir a răspuns:

Eu zic sa iei artificial, gandeste-te cati brazi sunt taiati de oameni in fiecare an pentru egoismul lor sad ii tin 3 saptamani iar apoi ajung la gunoi. Nu au deloc respect fata de natura.Si in afara de asta gandeste-te ca un brad ca sa creasca la maturitate ii trebuie 60-80 (fara exagerare)de ani iar de plantat nimeni nu mai planteaza.

| InSty a răspuns:

Buna e adv ca la bradul adv se pastreaza mirosul care te face sa devii nostalgic dar ar trebui sa fim mai putini egoisti si sa alegem o alternativa mai eco. Dupa parerea mea ori un bradut mic in ghiveci care merge plantat in gradina sau unul artificial cu crengute de brad prin el pntr miros big grin.E parerea mea sper ca ti-a fost de folos raspunsul.

| Roxysad a răspuns:

Eu zic ca ar fi mai bine sa iei brad adevarat pentru ca asa e traditia, se simte mirosu de brad proaspat sh arata mai bine...are si un pret mai ieftin.La bradu artifical pare mai avantajos la pret k poti sa-l folosesti de cate ori vrei da.s-ar putea sa te saturi de el...asa ca mai bine ia brad adevarat :d
fundita?

| criisz a răspuns:

Eu optez pentru cel artificial. In primul rand, dai banii o data si-l ai pe o perioada mai indelungata. Poate ca unii vor spune ca vor sa le miroasa casa a brad... Solutie: puteti achizitiona ornamente din crengute de brad, coronite din crengute si chiar crengutele in sine. Mai ieftin, mai util. ca doar e criza :p

| Elise_1052 a răspuns:

Si eu as alege cel adevarat, deoarece are spiritul Craciunului ca sa zic asa, mirosul asa superb,si e foarte frumos, bradul artificial are un singur avantaj: nu mai trebuie sa dai bani pentru brad in fiecare an, dar eu recomand brad natural... sper ca te-am ajutat

| elenuskalove13 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iei unul artificial deoarece dai banii o data pe el si nu cumperi in fiecare an il ai mai mult timp...deci cumpara unul artificial cum am si eu