| larrii a întrebat:

Apa oxigenata deschide culoarea parului? Multumesc :*

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru acest procedeu de decolorare exista produse special create, precum pudra si oxidanti. Pentru ca procedeul sa fie de succes, acesta trebuie sa fie executat de un specialist.

Intr-adevar, sunt produse care contin si apa oxigenata, insa nu au o putere foarte mare de deschidere. Depinde foarte mult si de la ce culoare pornesti si ce culoare doresti sa obtii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Decat sa folosesti asa ceva mai bine mergi la coafor, e mai sigur.

| Marii a răspuns:

Da, dar ti-l strica. happy

| Aliyaa a răspuns:

Da

| Myu a răspuns:

Eu mi l`am deschis cu apa oxigeanata
nu s`a stricat, nu si-a pierdut din luciu oh go on
e decat mai blond ( am folosit apa oxigenata 10% de la farmacie )

| musterrl a răspuns:

Da apa oxigenata deschide culoarea parului si daca mai stai si la soare se deschide si mai mult, cand aveam vreo 16-17 ani eu asa imi deschideam culoarea paruluihappy, dar bacemi are dreptate, cred ca e mult mai corect e sa folosesti "produse special create", pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, apa oxigenata deschide culoarea parului. Era folosita de femei in mod constant inainte de revolutie. Nu are reactii adverse asupra pielii capului fiind folosita si in desinfectarea ranilor deschise. Dar efectul depinde de culoarea parului tau. Pentru o mai buna lamurire poti intra aici: http://www.121.ro/forum/viewtopic,pe,388504.html