| Ofiintă a întrebat:

Ar merge o relatzie intre doua persoane nascute in zodia taurului?

Răspuns Câştigător
| mmmiruna a răspuns:

Da...dar nu ar trebui sa te increzi numai in puterea zodiilor.ci ar trebui sa fie si o atractie intre voi pentru a merge relatia...

4 răspunsuri:
| Change a răspuns:

UIte! NU te mai baza pe ceea ce spune horoscopul caci nu toate persoanele din aceeasi zodie sunt la fel. DAca exista o legatura intre voi este foarte bine daca nu nu.

| CookieMonsta a răspuns:

Taur si Taur. Asta da, relatie solida! Sunteti atât de posesivi amândoi, iar devotamentul este atât de important pentru fiecare, încât relatia ar putea dura mult (si bine).

Tie-ti place sa poti avea încredere într-un partener – iar într-un Taur ca si tine, sigur poti sa ai încredere! Taurilor le place sa aiba timp sa-si arate sentimentele, si fiindca sunteti amândoi atât de senzuali, de "tactili" (simtul formelor este foarte dezvoltat la Taur), o sa aveti momente de vis împreuna, cu siguranta.

Taurul este guvernat de Venus, asa ca amândurora va plac lucrurile elegante, de calitate, placerile vietii nu sunt de neglijat pentru nici unul dintre voi, fie ca este vorba de a mânca sau de a face dragoste. Cei ce sunt guvernati de planeta frumusetii au o nevoie aproape instinctiva de frumos în viata. Aici o sa va întelegeti perfect : amândurora va place confortul, sunteti practici, politicosi, toleranti, si împreuna formati o pereche pentru care stabilitatea este mai importanta decât orice.
Tocmai aici s-ar putea ivi o mica problema : prea multa stabilitate, prea multa nemiscare, lipsa de initiative mai mult sau mai putin nebunesti... Taurului nu îi place schimbarea, dar uneori ea este necesara si atât de benefica. Primul pas e mai greu.

V-ar trebui putin mai multa pasiune si simt al aventurii, iar pe acesta din urma chiar ca nu-l aveti nici unul. Iar daca mai ajungeti din când în când sa va si certati, e vai si amar, nici unul nu cedeaza, amândoi sunteti caposi si va urniti greu.

Taurilor ca voi le place sa aiba timp sa-si clarifice emotiile sau sa ia hotarâri, dar, uneori, asta pur si simplu nu este posibil. Însa, din fericire, între doi Tauri asta nu va fi o problema, fiecare îl întelege pe celalalt intuitiv, ca pe sine însusi.

Sexual, cu abilitatile voastre pentru forme si senzualitatea înnascuta, totul va fi perfect, dragostea va curge lin între voi, fara revarsari sau piedici. Dar, pâna la urma, dupa un timp, unul tot va trebui sa ia initiativa si sa mai aduca o raza de imaginatie în plus, altfel lucrurile vor deveni plicticoase.
PS : Si eu sunt taur.

| RoooneyThePuf a răspuns:

Da.``Taur si Taur. Asta da, relatie solida! Sunteti atât de posesivi amândoi, iar devotamentul este atât de important pentru fiecare, încât relatia ar putea dura mult (si bine).

Tie-ti place sa poti avea încredere într-un partener – iar într-un Taur ca si tine, sigur poti sa ai încredere! Taurilor le place sa aiba timp sa-si arate sentimentele, si fiindca sunteti amândoi atât de senzuali, de "tactili" (simtul formelor este foarte dezvoltat la Taur), o sa aveti momente de vis împreuna, cu siguranta.

Taurul este guvernat de Venus, asa ca amândurora va plac lucrurile elegante, de calitate, placerile vietii nu sunt de neglijat pentru nici unul dintre voi, fie ca este vorba de a mânca sau de a face dragoste. Cei ce sunt guvernati de planeta frumusetii au o nevoie aproape instinctiva de frumos în viata. Aici o sa va întelegeti perfect : amândurora va place confortul, sunteti practici, politicosi, toleranti, si împreuna formati o pereche pentru care stabilitatea este mai importanta decât orice.``(si eu sunt taurbig grinblushing)

| RoooneyThePuf a răspuns:

Compatibilitate Taur - Taur

O relatie senzuala si durabila intre cei doi. Acestea sunt lucrurile pe care Taurul le apreciaza cel mai mult intr-o relatie, alaturi de fidelitate si confort. Cand doua persoane apartinand acestui semn se reunesc numai moartea ii mai poate desparti. Se vor rasfata reciproc; isi vor respecta nevoia de lux si confort, lucruri la care tanjesc amandoi. Ambii sunt fermecatori, gratiosi si mandri. Pot fi destul de incapatanati uneori; nici gelozia si posesivitatea nu le sunt straine. Toti Taurii trebuie sa invete sa treaca cu vederea micile amanunte care constituie pretexte de cearta. Trebuie sa inteleaga ca relatia lor este mult mai importanta decat micile neintelegeri aparute.

Taurii au o vointa puternica si promisiunea lor va fi intotdeauna respectata. Iubesc flirtul, asa ca inceputul relatiei lor se va prelungi, spre deliciul reciproc. Taurii rareori se grabesc sa inceapa o relatie, insa odata ce accepta un partener se vor implica pana la cel mai inalt nivel, poate chiar pe viata. Cand doi Tauri se intalnesc fiecare asteapta ca partenerul sa fie la fel de devotat. Datorita acestui devotament, o pereche Taur - Taur poate fi mai posesiva in raporturile dintre parteneri. Nimic nu ii deranjeaza mai mult decat infidelitatea insa din fericire, ambii fiind atat de devotati, "scaparile" sunt rare.

Taurul este condus de planeta Venus. Cand doua persoane stimulate de energia planetei Venus se intalnesc este dragoste la prima vedere. Sunt doi romantici si nu se vor satura niciodata de pupaturi si mangaieri. Securitatea emotionala este foarte importanta pentru ei; au tendinta de a lenevi, fiind mult prea relaxati in anumite situatii, insa in general muncesc din greu pentru a-si mentine stilul de viata confortabil pe care si l-au creat.

Taurul este un semn de Pamant. Sunt posesivi si iubitori de frumos, preferinta pe care o platesc scump. Intr-un cuplu Taur - Taur ambii parteneri urmaresc aceleasi scopuri si isi sustin opiniile cu un elan exagerat. Se feresc de schimbare, preferand o viata stabila, echilibrata si previzibila. Daca ajung la concluzia ca au nevoie unul de celalalt se vor implica major in aceasta relatie; insa daca vor avea opinii diferite, se vor trezi in mijlocul unui duel fara de sfarsit.

Cel mai bun aspect al relatiei: devotamentul de care dau dovada si implicarea continua si activa in casnicia lor. Romantismul si dorinta de confort ii uneste pe amandoi, foarte posibil pe termen lung.