| anonim_4396 a întrebat:

Ar putea fi lăsat un adolescent minor la un concert rock singur? De ce?

Răspuns Câştigător
| jinxagain a răspuns:

Suprinzator,la mai toate concertele rock lumea e mult mai educata si simpla.Plus ca nu esti singurul adolescent de acolo.
Deci da.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca tine si de concert. Am o prietena care e minora si s-a dus pe la concerte si festivaluri rock deci nu cred ca e problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este permis asa ceva!
Aici este dovada ca minorul TREBUIE SA FIE INSOTIT de un parinte, altfel nu poate intra la nici un concert:
Fragmentul de dedesubt este copiat din conditiile de intrare la un concert rock, la Sala Palatului din Bucuresti. Din pacate, legea se aplica peste tot in tara, minorii nu au voie sa intre la concerte, DECAT insotiti de adulti!

"Accesul copiilor, inclusiv minorilor sub 14 ani, este permis pe baza de bilet si doar daca acestia sunt insotiti de unul dintre parinti, posesor al unui bilet valid. De asemenea, organizatorii recomanda, pentru a inlatura orice dubii, prezentarea la intrare a unui act doveditor al varstei copilului (copie). Va recomandam sa aduceti casti speciale pentru protectia auzului copilului. Volumul puternic poate afecta auzul celor mici"
surssa:
http://www.letsrock.ro/......-9248.html

PS Iar pentru cei care habar nu au sa raspunda corect la intrebare, ii sfatuiesc sa tina gurita legata ca sa nu se faca de rusine, ca asta de dedesubt!

| jinxagain a răspuns (pentru Violleta2022):

Mamaie,mamaie. tot cu gandul la etno, favorit si taraf.

| jinxagain a răspuns (pentru jinxagain):

Ce-a mai editat mamaia să nu se facă de râs laughing

| wololo a răspuns (pentru Violleta2022):

Am uitat să precizez că minorul în cauză are între 15 şi 17 ani, scuzați-mi neatenția!

| wololo a răspuns (pentru Violleta2022):

Şi sub 14 ani nici nu eşti considerat adolescent, urât din parea utilizatorului DonnaAlba să se adreseze cuiva aşa când tocmai acesta a făcut gafa cea mai mare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru wololo):

@ wololo - la doar 15 ani cati ani ai, sa stii ca nu tot ce zboara se mananca!
Conform statisticilor medicale: adolescența clasică este perioada dintre 15-18 ani la băieți si 14-18 ani la fete.
Deci, copii de 14 ani, sunt inca in faza pre-adolescentina!

Te-as sfatuii totusi, sa incerci sa fii respectuos pe acest forum, pentru ca esti inca un bebe mic, comparat cu mine, mai ales cand faci gafe mai mari decat tine!

| wololo a răspuns (pentru Violleta2022):

Matale ai citat ca nu au acces neînsoțiți minorii sub 14 ani, eu am zis că la vârsta aia nici nu eşti considerat adolescent, asta nu contrazice ce ai zis. Şi, să-mi fie cu iertare, cu ce n-am fost respectuos? Mai mult matale ai venit să scrii poveşti pe lângă subiect. Mai bine reciteşte ce ai scris şi vezi că aici vorbeşti cu un olimpic la Logică. Îți dau şi un sfat bonus: mai recapitulează scrierea cu "i" la final.