| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa iert o persoana cu care am mai avut certuri, dar totodata am fost si la bine alaturi? Pot spune ca am fost certati din greseala mea, dar si orgoliul acelei persoane a facut situatia mai complexa. Nu am facut cine stie ce greseala, decat ca acea persoana a facut din țânțar, armasar.
Ma gandesc ca am destula maturitate ca sa cantaresc situatia si eu personal trec repede peste certuri din astea, chiar iau vina asupra mea chiar daca nu e, pun mai presus relatia cu ceilalti decat orgoliul meu. Dar acum nu vreau sa par disperat sau altceva, dar nu vreau sa fiu suparat, sau cel putin sa pretind ca sunt. Din contra chiar ma framanta daca acea persoana e bine. Am picat de multe ori de prost in fata altora fiindca ii iert pe cei care mi-au gresit sau cu care m-am certat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara detalii nu iti puteam da un raspuns, nu stim cu ce ati gresit.

| Staind a răspuns:

Uneori e bine sa ai orgoliu.