| LoveTenis a întrebat:

Ar trebui sa ma simt prost pentru ca nu am avut primul sarut? Eu am 12 ani

Răspuns Câştigător
| SpeșălGirl a răspuns:

Hei,e perfect normal.Nu ii lua in seama pe ceilalti, astia care zic ca de la 16-18 ani sa ai primul sarut.Adica,unii sunt pregatiti sa aiba relatii, dar unii nu.In sensul ca, daca esti constienta de ce inseamna o relatie(lucruri de genul:baiatul sa nu fie cu 10 ani mai mare ca tine, familia sa il cunoasca, etc) atunci e foarte bine sa ai o relatie.Dar daca esti un copil naiv, care nu avut discutii cu parintii pe tema asta, relatiile nu-s de tine.Toti zic:'vai dar copilaria ta!'. Frate, este foarte frumos, sa ai pe cineva care sa te asculte, sa ai cu cine sa iesi, sa vorbesti oricand.Ca doar sunteti impreuna nu ramai gravida cu el!(apropo ai grija si la asta, sunt specimene care chiar isi incep viata sexuala de la varsta asta).

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu,asta ar trebui sa fie ultimul lucru de care sa iti para rau

| ShadowGhost a răspuns:

Hey.Calmeaza-te,si eu ma simteam la fel, cand eram cam de varsta ta, pentru ca toate colegele mele imi povesteau de asa zisele "saruturi fantastice"dar ai sa vezi ca o sa iti vina si tie momentul la locul potrivit si timpul potrivit :*. Momentan bucura-te ca esti mica. Dupa o sa plangi dupa orice nesuferit care se va uita dupa altahee hee)

| lpavel a răspuns:

NU, deloc! Stai linistita, esti inca o copila! happy

| Seepty a răspuns:

Nu ar trebui pentru ca inca esti mic si mai ai timp, sunt persoane pe TPU si de 18-19 ani si numai la varsta aceatsa au avut primul sarut. Asa ca nu te ingrijora pentru ca il vei primi si tu odata.

| SimonaCristina a răspuns:

Tulai Doamne! laughing
La varsta asta trebuie sa inveti, sa te joci, sa iti petreci copilaria...
Saruturile vor veni, in mod normal, pe la 14-15 ani, nu acum...
Stai linistit(a), deoarece ai timp pentru toate! happy

| Madayna a răspuns:

De abia ai 12 ani, de ce sa te simti prost?
De la 15-16 ani o sa ai tot timpul din lume sa te saruti, deocamdata esti mic/a.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Nu, ai timp

| CartoonN a răspuns:

Eeee unii mai devreme, altii mai tarziu...de ce sa te simti prost? Daca ramaneai insarcinata puteai sa te simti prost laughing

| MilkWithCereals a răspuns:

Nu ai de ce, crede-ma. Unii au avut primul sarut si la 17 ani. :]] Mai ai timp, nu te stresa si complica de pe acum.winking

| Awwwww a răspuns:

Totusi, la 12 ani...Nu-i mai asculta pe ceilalti si nu te lasa influentat de ei.O sa se intample la un moment dat.happy nu te grabi. Oricum primul trebuie sa fie cel mai special.happy

| Gefox a răspuns:

Prostia domneste in aer laughing! Revenind la intrebarea ta... nu stiu de ce ar trebui sa te simti prost pentru ca nu te-ai sarutat pana acum! Eu nu cred ca asta ar fi o problema dar daca tu nu te simti comod pentru ca nu te-ai sarutat, propune un joc la scoala pe tema asta si asa vei experimenta si tu SARUTUL laughing

| didii5 a răspuns:

Nu, o sa vina si momentul cand o sa ai primul sarut!

| Maryusell a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti prost.Eu am 11, iar primul' meu sarut l-am avut la 10 ani dintr-o' prostie de joc (sticluta) la banchetul de clasa a-4-a.Deci date mai smecher pe langa niste fete superbe.Le iei in brate, le pupi pe obraz si apoi poate vor sa te sarute.Nimic nu e imposibil. Eu am 11ani si am o iubita de 14 ani. laughing

| Katlynn1m a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti prost :)
Ar trebui sa citesti carti dar sa nu te gindesti la saruturi...Nu te uita ca alte fete de virsta ta deja au avut multi prieteni si nu stiu ce, uite-te la tine faptul ca esti mai serioasa si mai desteapta decit ele. Ele nu vor ajunge undeva dar tu da -faptul ca vei invata dar nu vei sta si te vei saruta cu toti la 12 ani, pe deoparte mai ai timp pentru asa ceva.Primul tau sarut ar trebui sa fie la 15-16 ani :) Nu te deprima :** Daca mai ai nevoie de sfaturi scrie-mi aici https://www.facebook.com/emilia.fox.1