| CatelusiiSarPeSaltele a întrebat:

Are cineva o scuza buna pentru a refuza ceva.(o invitatie la dans,o invitatie la o petrecere, orice)Dau funda la cele mai multe scuze big grin

4 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

"Am prieten/a" laughing.
Bafta happy!

| IndiferentXD a răspuns:

**Nu ma simt bine, ma doare capul/burta nu pot dansa --> este cea care tine cel mai bine
Ies sa fumez (in caz ca fumezi)
Prefer sa stau de vorba la masa cu un amic/a!
Nu-mi place muzica, nu pot dansa pe aceasta melodie!
**Nu pot veni la petrecere, ma simt rau
Nu pot veni, plec la/in...
Nu pot veni, o ajut pe mama la...
Nu pot veni, am de invatat/scris (in caz ca esti eleva)
Nu pot veni, tocmai a sosit la mine o prietena/ruda pe care n-am mai vazut-o de foarte mult timp
Nu pot veni, nu-mi plac invitatii/localul
Nu pot veni, n-am chef/nu vreau scurt la obiect
bft!

| Andre147 a răspuns:

Nu ma simt bine,(daca te invita in alta zii-sunt ocupata)
Succes happywinking

| ingerashnebun a răspuns:

Pai poti sa zici ca mama ta se simte rau si tu trebuie sa stai cu ea sau ceva de genu, ca nu poti sa mergi fiindca te simti tu rau, ai deja planuri si nu poti sa sa mergi, sper sa-ti fi fost de ajutor funda? happy