| maraandreea12 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat, ideea e ca am o "prietena", acum mult timp imi era rivala deoarece era cu baiatul dupa care sufeream, dupa care ne-am apropiat si am inceput sa iesim, dar acum a devenit rece fata de mine, nu stiu de ce, eu nu am nimic cu ea. O alta prietena este pe un cont facut cu intentia de a face misto de acea fata, contul fiind facut de un fost de al ei din cate am inteles si aceasta fata a aflat de cont si a facut plangere, contul a fost sters pentru a nu se gasi propietarul, iar acum cica politia incearca sa-l gaseasca, iar eu am o mare tentatie de a ii scrie acestei fete de pe un alt cont, nu se stie ca e al meu de catre nimeni, e un alt nume si o alta poza. Nu mi se pare ok ca ei sa faca misto atat de mult de ea pentru ca era groaznic, iar tot ei sa scape cu basma curata. Stiu ca n-ar fi ok sa ma bag dar chiar vreau sa o ajut si sa ii spun cine a fost. Sunt doar curioasa daca i-as spune si as ruga-o sa nu ii spuna politiei ca eu i-am spus pentru a nu ma certa cu acea prietena de pe cont si totusi politia o pune sa spuna sau cumva afla, ar putea sa ii spuna prietenei mele? Sau nu stiu, sunt doar curioasa daca ar putea sa afle acea fata care era pe cont, vreau sa ii spun acestei fete cine a fost dar nu vreau sa creez razboi cu nimeni. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Oricum o dai, tot starnesti un razboi.laughing Plus, daca e mai rece cu tine si ii spui crezi ca se va apropia din nou de tine? Poate sa o dea la intoarsa ca stiai in tot acest timp si nu i-ai spus de la bun inceput. Iar atunci nu te vei afla intr-o pozitie favorabila.Mai bine sa stai deoparte si sa-i lasi pe altii cu drama lor.

Poate ea aflat deja ca acel cont apartine prietenei tale? Who knows.Ea mai este in prezent cu baiatul de care iti place?

| maraandreea12 explică (pentru dullcat):

Sincer m-am mai calmat, o sa o las sa si rezolve singura problemele)) si nu, nu mai e cu acel baiat