| KittenLover155 a întrebat:

As vrea ca mama sa ma dea la dansuri, dar ea spune mereu: nu. nu stiu de ce. Dar eu imi doresc din tot sufletul sa ma dea la dansuri : street dance sau HipHop. Am foarte multa energie in mine si nu stiu cum s-o " potolesc" dansez mereu prin casa, mama tot nu vrea. Cum s-o conving? Argumente?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Discuta cu ea, intreab-o motivele. Spre exemplu, si eu cand eram mai mic doream sa merg la aqua magic, iar parintii nu ma lasau. Tot m-am tinut de capul lor pana am aflat motivele. Am inteles si am renuntat sa ma duc. Poate nu are resurse financiare. Daca cursurile de dans suntr gratuite, poate crede ca vei neglija scoala. Discuta cu ea, roaga-ti si bunicii sau tatal sa intervina happy

| Jack99 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca acesta este visul, tau si ca inseamna mult pentru tine. Asigur-o ca vei fi perseverenta odata ce te da si te vei tine de dans. Sper ca te-am ajutat cu ceva happy

| Eyesblue a răspuns:

Gândește-te ca poate nu are resurse financiare să-ti plătească cursurile de dans. Gândește-te la o modalitate de ați forma echipa de dans al școliiwinking Succes! P.S. Încearcă sa vezi care e situația materială de acasă.

| KittenLover155 explică (pentru Eyesblue):

Avem situatie financiara foarte buna